خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / چگونه از کد ها در ابزارک های نوار کناری وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه از کد ها در ابزارک های نوار کناری وردپرس استفاده کنیم؟

به صورت پیش فرض کد ها در ابزارک های نوار کناری سایت های وردپرس کار نمی کنند. در این مقاله به شما نشان می دهیم تا چگونه به آسانی از کدها برای ابزارک های نوار کناری وردپرس استفاده کنید.

 

چرا کد ها در ابزارک های وردپرس کار نمی کنند؟

در وردپرس کدها یک راه ساده تر فراهم می کنند تا تابع ها را در محیط های متنی مانند ویرایشگر پست اضافه کنید هنگامی که در حال نوشتن یک پست هستید.

اغلب مبتدیان فکر می کنند که به علت این که یک ابزارک متنی در نوار کناری وجود دارد، کدها به صورت خودکار کار می کنند. به صورت پیش فرض هر متنی که به ابزارک متنی وارد شود به فیلتر های وردپرس می رود که آن ها اجازه نمی دهد تا کد ها عمل کنند.

در این حالت به جای نمایش نتیجه نهایی، شما خود کد را به صورت یک متن می بینید.

عوض کردن این موضوع بسیار راحت است و ما به شما نشان می دهیم تا چگونه به راحتی کاری کنید که کد ها به راحتی در ابزارک های وردپرس کار کنند.

روش اول: اضافه کردن ابزارک متنی فعال سازی کد در وردپرس

در این روش ما از یک پلاگین ساده وردپرس استفاده می کنیم. این روش برای مبتدیان توصیه می شود که نمی خواهند  خودشان به صورت دستی کد وارد کنند.

اولین کاری که باید انجام شود این است که پلاگین Shortcode Widget را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی شما باید به صفحه Appearance » Widgets بروید. آنجا می توانید Shortcode Widget را در بین فهرست ابزارک های در دسترس پیدا کنید.

Shortcode widget را به نوار کناری اضافه کنید و کد خود را در باکس مطالب آن قرار دهید. فراموش نکنید که بر روی save کلیک کنید تا تنظیمات ابزارک شما ذخیره شود.

این Shortcode Widget درست مانند ابزارک های متنی پیش فرض وردپرس است. تنها تفاوت آن این است که شما می توانید در آن کد وارد کنید.

روش دوم: فعال سازی کد ها در ابزارک متنی وردپرس

اگر با کار و قرار دادن کد در قالب خود راحت هستید، پس می توانید ویژگی کار کردن کد ها را در ابزارک های متنی فعال کنید.

کد زیر را به فایل قالب functions.php اضافه کنید.

۱ // Enable shortcodes in text widgets

۲ add_filter(‘widget_text’,’do_shortcode’);

این کد یک فیلتر جدید اضافه می کند که به کد ها اجازه می دهد تا درون ابزارک های متنی اجرا شوند.

اکنون شما می توانید به صفحه Appearance » Widgets بروید و بک ابزارک متنی را به نوار کناری اضافه کنید. کد خود را درون ابزارک قرار دهید و بر روی save کلیک کنید. به وب سایت خود سر بزنید تا ببینید که کد شما درون ابزارک متنی چگونه عمل می کند.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *