خانه / اخبار آی تی / پیوستن مهندس اپل و خالق زبان سویفت به تسلا

پیوستن مهندس اپل و خالق زبان سویفت به تسلا

خالق زبان برنامه نویسی سوئیفت اپل به شرکت خودروسازی تسلا می پیوندد تا روند ساخت خودروهای هوشمند و خودران در این شرکت تقویت شود. امروز اخباری مبنی بر قطع همکاریِ کریس لاتنر – که در ۲۰۱۰ برای اولین بار شروع به توسعه زبان برنامه نویسی سوئیفت برای iOS، macOS، watchOS  و  tvOS کرد – با کمپانی اپل و پیوستن او به تسلا منتشر شده است.

کریس لاتنر در وبلاگ خود نوشته است که آخر این ماه اپل را ترک میکند تا به دنبال فرصت دیگری در زمینه دیگری باشد. البته لایتنر همچنین قول داده است که عضوی فعال از تیم اصلی سوئیفت باقی خواهد ماند. اپل هم جدا شدن این مهندس از اپل را تائید کرده است. گفته می شود لاتنر به دلیل کنار گذاشته شدن ساخت خودروی خودران از سوی اپل این شرکت را ترک کرده است. اپل قرار بود تحت پروژه “تیتان” یک خودروی الکتریکی خودران را تا سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ تولید کند، اما این برنامه در سال ۲۰۱۵ کنار گذاشته شد.

تسلا با صدور اطلاعیه ای در وبسایت خود اعلام کرد : از پیوستن لاتنر به تسلا به عنوان رهبر تیم مهندسی اتوپایلوت و کمک گرفتن از وی در حرکت سریع به سمت فناوری خودران بسیار هیجان‌ زده‌ هستیم و امیدواریم که استخدام لنتر ساخت خودروهای خودران را با شتاب و سرعت بیشتری ممکن کند.

لاتنر قرار است تا در تسلا رهبری تیم اتوپایلوت را که بر عهده گرفته تا توسعه و بهبود تکنولوژی ماشین های خودران و دستیار راننده را ادامه دهد.

لانتر علاوه بر ایجاد و توسعه زبان برنامه نویسی سویفت که کمک زیادی را برای توسعه برنامه های اپل کرده است، نقش موثری را هم به برای منبع باز کردن این برنامه و در اخبیار قرار دادن آن برای همگان به  منظور توسعه بیشتر این زبان، داشته است. قبلا نیز مایکروسافت، گوگل و آلفابت در ایجاد و توسعه زبان های منبع باز نقش داشته اند.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *