خانه / اخبار آی تی / پلیس تعدادی مجرمین سایبری جوان را در سراسر دنیا دستگیر کرد

پلیس تعدادی مجرمین سایبری جوان را در سراسر دنیا دستگیر کرد

نیروهای پلیس در اروپا، ایالات متحده و استرالیا ۳۴ نفرا را دستگیر کرده و به ۱۰۱ نفر نیز در رابطه با حملات انکار سرویس (denial of service attack) اخطار دادند.

عملیات Tarpit بین ۵ تا ۹ دسامبر اتفاق افتاد و طبق گفته Europal بیشتر مضنونین افراد جوان زیر ۲۰ سال بودند.

این افراد برای خدمات به اصطلاح استرسر و بوتر (stresser and booter) که با هدف ایجاد و اجرای حملات گسترده انکار سرویس علیه وب سایت‌ها و سرورها و از دسترس خارج کردن آن‌ها می‌باشد، پول دریافت می‌کردند.

پلیس بریتانیا ۱۲ مشتری سایت استرسر را که حدود ۴ تا ۳۸۰ پوند برای حملات Netspoof DdoS پرداخت کرده بودند، دستگیر کرد.

آژانس جرایم ملی بریتانیا گفت : برخی از مشتریان به اندازه ۸۰۰۰ پوند برای راه اندازی و اجرای صدها عدد حملات انکار سرویس، علیه قربانی‌هایی مانند سایت های بازی، ادارات دولتی، شرکت های اینترنتی میزبانی، مدارس و کالج ها پرداخت کرده‌اند.

سایت استرسر توسط جوان ۲۰ ساله، Grant Manser اداره می‌شد که در ماه آوریل سال جاری به دو سال بازداشت جوانان محکوم شده بود و به ۱۰۰ ساعت کار بدون مزد محکوم، و پس از اقرار به گناهکار بودن در جرایم رایانه‌ای بریتانیا، موظف به پرداخت ۸۰۰ پوند شده بود.

سایت Manser زمانی آغاز به کار کرد که او ۱۶ ساله بود. با گذشت زمان، این سایت ۱۲۸۰۰ کاربر ثبت نام شده جمع کرد که در کل، حدود ۴۰۰۰ خرید بسته DDoS به ارزش ۵۰۰۰۰ پوند داشتند. مامور پیگیری گفت که کسب و کار Manser به خوبی راه انداخته شده بود و خوب کار میکرد به طوری که وی برای مدیریت بهتر سایت، به دنبال کارکنانی بود تا در کارهای مدیریت سایت به وی کمک کنند.

او در سال ۲۰۱۴ در خانه والدینش دستگیر شد و پلیس تجهیزات کامپیوتری وی را که شامل سه برنامه Ddos دیگر بود، توقیف کرد.

پلیس مشترکین حملات بوتر را نیز از طریق حساب‌های PayPal که به منظور پرداخت برای حملات انجام شده استفاده می‌شدند، تحت پیگرد قرار داده است.

کمپین ضد حملات انکار سرویس (anti-Ddos) توسط نیروهای پلیس در سراسر دنیا تحت نظارت EMPACT و به وجود آمده است، و به دنبال آگاهی و اخطار دادن و هوشیار کردن افراد از این حملات و همینطور منع افراد جوان از فعالیت‌های دیجیتالی غیر قانونی می‌باشد.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *