خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / پاک کردن بازبینی های قدیمی پست ها در وردپرس با استفاده از پلاگین Better Delete Revision

پاک کردن بازبینی های قدیمی پست ها در وردپرس با استفاده از پلاگین Better Delete Revision

بازبینی پست یکی از امکانات خوب وردپرس است که از نسخه ۲٫۶ وردپرس به آن اضافه شده است. وردپرس به صورت خودکار و متناوب محتوای شما را ذخیره می کند، تا شما بتوانید در صورت نیاز و حادثه های پیش بینی نشده ای مانند قطع برق، خراب شدن مرورگر و یا مشکل دار شدن کامپیوتر و غیره محتوای خود را از دست ندهید. اگر شما یک پست یا صفحه را چندین بار ذخیره کنید، تعداد این بازبینی ها به مرور زمان به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. برای مثال اگر شما ۲۰۰ پست با ۱۰ بازبینی داشته باشید، شما باید ۲۰۰۰ نسخه از داده های قدیمی داشته باشید که در اغلب اوقات به آن ها احتیاجی ندارید. هر بازبینی اندازه دیتابیس شما را افزایش می دهد و باعث می شود عملیات پردازش کند تر و کند تر شود. در پست قبل به شما نشان دادیم که چگونه با استفاده از فایل wp-config.php این ذخیره سازی خودکار بازبینی را متوقف کنید. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه با استفاده از پلاگینی به نام Better Delete Revision استفاده کنید و با استفاده از آن بازبینی های پست ها، صفحه ها و محتوای مرتبط قدیمی را پاک و حذف کنید. این پلاگین همچنین این ویژگی را دارد که عملکرد دیتابیس خود را با آن بهبود ببخشید و سرعت آن را بالا ببرید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Better Delete Revision را نصب و فعال کنید. بعد از این که کار فعال سازی را انجام دادید، یک گزینه جدید در تب تنظیمات ظاهر می شود (Settings » Better Delete Revision).

بعد از این که بر روی لینک options کلیک کردید، شما باید به صفحه ای با عنوان “Better Delete Revision Manager” برده شوید که در آن جا شما می توانید آمار این که چه مقدار از بازبینی های پست های مختلف را تا کنون با استفاده از این پلاگین پاک کرده اید را می توانید ببینید. در این صفحه شما همچنین شما می توانید بازبینی های پست هایی را که می توانید پاک کنید را ببینید و همچنین دکمه ای برای بهبود عملکرد دیتابیس نیز دارد.

شما می توانید بر روی دکمه check revision posts کلیک کنید تا فهرستی از بازبینی های پست هایی که می توانید پاک کنید را ببینید. در این جا شما می توانید تمام آن ها را با هم یک جا پاک کنید. دکمه دیگر نیز برای بهبود عملکرد دیتابیس شماست. با کلیک بر روی این دکمه وضعیت تمام جداول کنترل می شود و به شما اطلاع می دهد که آیا آن ها مشکل ندارند و یا نیازمند کار بر روی آن هستند.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه بخش URL وب سایت را از فرم نظرات حذف کنیم

یک بخش بزرگی از نظرات اسپم وردپرس توسط بات های خودکار تولید می شوند. شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *