خانه / اخبار آی تی / ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری نماید،‌ تصمیم گرفته است که قیمت خرید این شرکت قدیمی و بزرگ را کاهش دهد و طبق گزارشات اعلام شده، تقریبا هم به هدف خود نزدیک شده است و ظاهرا به دنبال این است که مبلغ قرارداد را ۲۵۰ میلیون دلار تا ۳۵۰ میلیون دلار کاهش دهد. لازم به ذکر است که مبلغ فبلی توافق شده بین دو شرکت برابر ۴.۸ میلیارد دلار بوده است.

 

یاهو چند وقت پیش این خرید را تائید کرده و گفته بود که ماریسا مایر (Marissa Meyer)، مدیر اجرایی یاهو از عضویت در هیئت‌ مدیره این کمپانی برای همیشه خداحافظی کرده و از این شرکت جدا خواهد شد. همچنین اعلام شده بود که نام شرکت یاهو هم بعد از این معامله به Altaba، تغییر خواهد کرد. گفته می شود آنچه که از این معامله ۴٫۸ میلیارد دلاری نصیب ورایزون می‌شود، سیستم ایمیل یاهو، اپلیکیشن های یاهو، وب سایت‌ ها و فناوری تبلیغات اینترنتی یاهو است.

شرکت ورایزون از سال گذشته که تصمیم به خرید یاهو را گرفته است، در تلاش بوده است تا با تاکید بر ۲ حمله گسترده سایبری صورت گرفته علیه یاهو، قیمت این قرارداد را کاهش دهد. یک منبع آگاه در این باره این چنین میگوید که این توافق می تواند ورایزون را در بر عهده گرفتن مسئولیت مربوط به حملات سایبری موظف کند.

سخنگوی نماینده از طرف شرکت ورایزون هیچ گونه اظهار نظری در این باره نکرده و یاهو هم فعلا پاسخی به سوالات موجود در این باره نداده است.

آقای دیو هگر (Dave Heger) یک تحلیلگر ارشد در Edward Jones در این باره این چنین اظهار نظر کرده است که شاید این مبلغ به اندازه تخفیفی که در ابتدا انتظار داشتیم نباشد،‌ ولی به هر حال باز هم تخفیف بزرگی حساب خواهد شد.

یاهو چند وقت پیش فاش کرده بود که یک نفوذ در سیستمش شناسایی کرده است که در آگوست ۲۰۱۳ اتفاق افتاده بوده و در ارتباط با بیش از یک میلیارد حساب کاربری می‌باشد. یاهو گفته بود که این اتفاق، از نفوذی که در سپتامبر  همان سال فاش شده بود، که در آن اطلاعات حداقل ۵۰ میلیون کاربر از شبکه‌ اش دزدیده شده بود، جدا می‌باشد. مدیر ارشد امنیت اطلاعات شرکت هم در این باره بیان کرده که یاهو قادر به شناسایی عوامل این نفوذ و سرقت داده‌ ها نبوده است.

طبق اعلام یاهو،  اطلاعات حساب کاربری دزدیده شده شامل نام، آدرس‌ های ایمیل کاربران، شماره تلفن، تاریخ تولد، پسوردهای هش شده و در برخی موارد سؤالات و پاسخ‌های امنیتی رمز شده و یا رمز نشده بودند و یاهو از همه کاربران خود خواسته بود که هر چه سریع تر رمز عبورهای خود را عوص کنند.

ورایزون امیدوار است که با خرید شرکت یاهو بتواند سرویس های جستجوی یاهو، ایمیل و پیام رسان های این شرکت و ابزارهای تبلیغاتی آن را با واحد AOL‌ که ورایزون در سال ۲۰۱۵ با میلغ ۴.۴ میلیارد دلار خریداری کرده بود، ترکیب کند. ورایزون به دنبال کسب درآمد از ویدئوهای موبایلی و ابزارهای تبلیغاتی می باشد.

یاهو در حال حاضر به خاطر حملاتی که چند ماه پیش بوجود آمده بود، کارش در دادگاه ها هنوز به پایان نرسیده است و گفته می شود که سهام یاهو به اندازه ۱.۵ درصد کاهش داشته و به ۴۵.۶۹ دلار رسیده و سهام ورایزون هم با کاهش ۰.۷ درصدی، به ۴۷.۹۳ دلاری رسیده است.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

دستگیری دوباره مدیر سامسونگ، این بار به اتهام رشوه

مدیر عامل شرکت سامسونگ، آقای جی وای لی (Jay Y. Lee)،  برای بار دوم توسط دادگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *