خانه / اخبار آی تی / نیوز کورپ استرالیا چگونه از وردپرس استفاده کرد؟

نیوز کورپ استرالیا چگونه از وردپرس استفاده کرد؟

سیستم‌ های تولید محتوا امروزه یک عامل حیاتی در مدیریت وب سایت های امروزی می باشد که عمل ایجاد و مدیریت مطالب را برای کاربرانش آسان کرده است. و در واقع امروزه بدون استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا منعطف و و کاربردی مدیریت مطالب به آسانی امکان پذیر نمیباشد. News Corp نیز از این سیستم ها برای مدیریت محتوا استفاده می کند.

در سال ۲۰۱۴ News Corp استرالیا خود را در بن بستی پیدا کرد : خوانندگان خبرها و مخاطبانی که به دنبال اخبار تازه دنیا بودند، به دنیای گوشی های موبایل حرکت کرده و اخبار را در گوشی های خود دنبال می کردند. اما سیستم های مدیریت محتوای نیوز کورپ از چاپ و انتشار مطالب و محتوا در پلت فرم های گشی های همراه پشتیباتی نمی کرد.

هر گونه تغییراتی در سیستم های شرکت ریسک های زیادی را به دنبال داشتند و تیم مهندسی آی تی نیز تنها مجاز بود که با توجه به سیاست های شرکت، تغییرات را به صورت ماهانه در سیستم اعمال کند.

در آن سال این شرکت به این نتیجه رسید که وقت آن شده است که یک پلت فرم جدید متناسب با این شرکت بزرگ را معرفی کند. پلت فرمی که با این سایز شرکت سازگار و مقیاس پذیر بوده و بتواند بیش از ۳۰ وب سایت و هزاران مقاله و اخبار این شرکت را پشتیبانی نماید. و بعد از جلسات مدیریتی و فنی این تصمیم گرفته شد که سیستم مدیریت محتوای (Content Management System)  قدیمی این شرکت با سیستم مدیریت محتوای معروف و متن باز یعنی وردپرس جایگزین گردد.

دلیل اصلی برای انتخاب وردپرس این بود که بسیاری از سردبیران و روزنامه نگاران  در حال حاضر با این پلت فرم  کار کرده و با آن آشنا بودند. و از طرفی نیز این سیستم مدیرت محتوا در هر دو زمینه وبلاگ نویسی  سرگرمی و انتشارات محبوب بود. وردپرس خود ادعا می کند که پلت فرمش توسط ۲۷ درصد از وب استفاده می شود.

اما مشکلی که در این زمینه بوجود می‌آمد این بود که چگونه این پلت فرم را با مقیاس نیوز کورپ که یکی از بزرگترین ناشران جهان می‌باشد، سازگار کنند.

یکی از چالش هایی که تیم با آن مواجه می‌شد این بود که چگونه وب سایت های موجود را که روی پلت فرم قبلیشان اجرا می شدند، به این پلت فرم جدید انتقال دهند.

یکی از مسئولین این پروژه در این باره این چنین می نویسد که : برای انتقال از پلت فرم فعلی به پلت فرم جدید با پیچیدگی های زیادی روبرو بودیم و از طرفی بایستی اقداماتی را نیز برای صرفه جویی در زمان انجام می دادیم.

تیم مسوئول برای این کار روش مهندسی جداگانه ای در نظر گرفته و برای تطبیق دادن بخش های جداگانه فایل های HTML موجود، از ساختار جدیدی که با css و javascript فایل های موجود سازگار بوده و در آینده نیز امکان افزودن امکانات و نوآوری را ارائه می‌داد، استفاده کردند.

البته بزرگتر کردن مقیاس وردپرس هم با مشکلاتی همراه می‌شد‌. مثلا ورد پرس به طور پیش فرض برای ذخیره تنظیمات پیکربندی ویجت ها تنها از یک آرایه استفاده می‌کرد و وقتی که تعداد این ویجت ها بیشتر شده و به هزاران عدد می رسید، پلت فرم با مشکلات محدودیت حافظه رم  همرا ه شده و مشکلاتی را در اجرا به وجود می آورد. برای حل این این مشکل به جای استفاده از یک نوع آرایه برای ذخیریه سازی ویجت های وردپرس، از یک نوع سفارشی سازی شده استفاده کردند.

اولین سایتی که برای اجرا روی این پلت فرم جدید انتخاب شد، سایت perthnow.com.au بود که به دلیل مشکلاتی که پیش می‌آمد، چند ماه بعد از وقت برنامه ریزی شده از این پلت فرم استفاده کرد.

دیون بیتسون رئیس توسعه نرم افزار در  کنفرانس WorldCamp اروپا در اواسط سال گذشته در این باره  گفت : ” آن شب یک شب پر از اضطراب بود که پس از کلی سختی و مشکلو بعد از کلی تلاش به آن مرحله رسیده بودیم و لی وقتی که کارمان به سرانجام رسید و سیستم با رضایت بخشی کار کرد، خستگی از تنمان در رفت.”

این انتشارات هم اکنون انتقال تمامی وبسایت های خود را به سیستم مدیریت محتوای جدید، با وجود کلی موانع، مشکلات و سختی ‌ها، به پایان رسانده است. محیط وردپرس برای نیوز کورپ تحت یک سرویس مدیریتی اتوماتیک اجرا می شود.

تیم مهندسی مسئول این پروژه ۴۵ پلاگین وردپرس و ۲۲ عدد تم ساخته و از ۵۸ مورد سرویس‌های وب آمازون استفاده می‌کند که محیط تولید محتوا را به ممکن ترین شکل فنی شبیه سازی می نماید.

در حالی که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای قبلی شرکت، ساختن یک صفحه ساعت ها طول می کشید، اما با استفاده از این پلت فرم جدید، تی مهندسی قادر است که تنها در عرض چند دقیقه یک صفحه پیچیده را به آسانی درست کنند.

انتشار مطالب روزانه هم اکنون به طور میانگین تنها ۳ دقیقه طول می کشد در حالی که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای قبلی این مدت زمان به طور میانگین ۱۰ دقیقه بود. همچنین ۹۰ درصد از همه صفحات در حدود ۴ ثانیه ارائه می شوند در حالی که این مدت در سیستم قبلی به ۲۷ ثانیه هم می رسید.

این پروژه برای نیوز کورپ پروژه ای ۵ میلیون دلاری بود.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *