خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / نوکیا و گوگل، تکنولوژی هایی که همکاری با یکدیگر بعید است

نوکیا و گوگل، تکنولوژی هایی که همکاری با یکدیگر بعید است

نوکیا و گوگل، تکنولوژی هایی که همکاری با یکدیگر بعید است

نوکیا از گوگل پیشی گرفته و قول داده است که گوشی اندروید آن “بهتر و امن تر از پیکسل باشد.”

 

زمان طولانی از زمانی که نوکیا و گ.گل در یک مسیر مشترک قرار نگرفتند، نمی گذرد.

نوکیا نرم افزار اندرویدی گوگل را که مورد علاقه سیستم های اجرای کننده گوشی های ویندوز ماکروسافت در شروع این دهه، کنار گذاشته است. این حرکت برای نوکیا یا ماکروسافت خوب پیش نرفت. در ماه می گذشته، برند نوکیا توسط HMD Global گرفته شد، شروعی دوباره که از کارمندان سابق نوکیا استفاده شد.

این کارمندان فرصت دوباره ای بدست آوردند تا گوشی های نوکیا موفقیت کسب کنند، و گوگل و اندروید را در بر داشته باشد.

در رویداد خبری کنگره جهانی موبایل در روز یکشنبه، HMD، ۳ گوشی برند نوکیا که طراحی گوگل می باشد را به نمایش گذاشت.

HMD می گوید: ” بالاخره اندروید به نوکیا نیز آمد. ما رابطه بسیار عمیقی با شرکت گوگل داریم.”

نوکیا اولین شرکتی نیست که با گوگل برای ارائه بهترین گوشی اندرویدی، همکاری کرده است. گوگل با ال جی، هوآوی، ایسوس برای ساخت گوشی های نکسوس و تبلت ها کار کرده است.

در حال حاضر، گوگل به دنبال نوکیا است.

نزدیکی بین این دو شرکت، استایل خلاصه شده از ارزش های آن ها را ایجاد می کند. هر دو شرکت برای یکدیگر کارهای رسانه ای برای احترام به یکدیگر، انجام می دهند. در کف زمین MWC صفحه نمایش پیکسلی بزرگی قرار داده شده بود که کلمه گوگل توسط بازی قدیمی نوکیا، Snake، نوشته می شد.

اما همچنان، نوکیا تنها شرکتی نیست که افتخار کار کردن با گوگل را دارد. نوکیا این ویژگی را با ال جی و هوآوی شریک است. هیچ کدام از این که گوگل و نوکیل رابطه به خصوصی دارند، متقاعد نشدند.

مسلما گوگل مشتاق کار کردن با HMD Global برای ارائه برند جهانی و گسترده، می باشد، اما تمرکز آن به طور قطع بر روی سازنده های گوشی است که خط تولید بسیار بالایی دارند، و الویت اول با سامسونگ، خواهد بود.

بهتر از پیکسل؟

چیزی که HMD را از رقیبان خود متمایز می کند، رسیدن به اندروید و تعهد آن برای آپدیت کردن نرم افزار به روشی که گوگل برای سال ها از سازنده های گوشی، خواسته است، می باشد.

اعتماد به نفس این است که Numella در این رابطه، قول داده است که گوشی های نوکیا، تجربه جدیدی را ارائه خواهند داد، که بسیار بهتر و حتی ایمن تر از گوشی پیکسل می باشند، این گوشی ساخت گوگلدر ماه اکتبر به بازار آمد و به قیمت ۴۰۰ دلار ایت که بسیار قیمت بالاتری از گوشی های نوکیا دارد.

مانند گوشی پیکسل، گوشی های HMD نسخه ای از اندروید را اجرا می کنند که به خوبی زمانی که در آزمایشگاه های توسعه گوگل به وجود آمده است، می باشد. گوشی های اندروید به صورت ماهیانه، آپدیت هایی برای ایمنی و همچنین آپدیت های دیگر نرم افزارها، هر زمانی که قابل دسترس باشند، دربافت می کنند. این موضوع در تضاد با دیگر کارخانه های رقیب مانند HTC، سامسونگ و ال جی می باشد که خود را به گوگل می سپارند و در نهایت برای آپدیت نرم افزار، مشتری باید در تلاش باشد.

احتمالا تعجب می کنید نوکیا چطور گوشی های خود را بسیرا بهتر از گوشی پیکسل خواهد ساخت. این شاید به خاطر این حقیقت است که پیکسل همیشه بهترین نسخه اندروید نیست. گوگل این نسخه از اندروید را برای یدست آوردن آن به صورت کامل ارائه داده است. گوشی های نوکیا، نسخه کامل  و تمام شده آن را برای اولین بار دریافت می کنند.

اگر گوگل بخواهد کسب و کار سخت افزاری خود را گسترش دهد، رقابت نوکیا در مقابل پیکسل، به دشمنی تبدیل می شود. اما HMD تنها مسیری را برای بازگشت دوباره نوکیا به میدان ایجاد کرد و این رابطه جای بیشتری برای شکوفا شدن دارد.

 

 

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *