خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / مقایسه ۷ تا از بهترین پلاگین های تهیه نسخه پشتیبان وردپرس (مزایا و معایب)

مقایسه ۷ تا از بهترین پلاگین های تهیه نسخه پشتیبان وردپرس (مزایا و معایب)

ساختن نسخه های پشتیبان به صورت منظم بهترین کاری است که شما می توانید برای وب سایت خود انجام دهید. پشتیبان ها به شما آرامش خاطر می دهند و می توانند شما در مواقع بحرانی که وب سایت شما هک شده است و یا خودتان از آن خارج شده اید، نجات دهند. چندین پلاگین پولی و رایگان برای تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس وجود دارد و بیشتر آنها برای استفاده آسان هستند. در این مقاله به شما ۷ تا از بهترین پلاگین های تهیه پشتیبان در وردپرس را نشان می دهیم.

 

مهم: بسیاری از میزبان های وردپرس سرویس های محدود تهیه نسخه پشتیبان را ارائه می دهند اما به خاطر داشته باشید که تهیه نسخه پشتیبان وظیفه ای است که بر عهده خود شماست. بر روی این پشتیبان ها که توسط میزبان های وب تهیه می شوند تکیه نکنید.

 

اگر تا کنون از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید یکی از ۷ پلاگین خوب زیر را انتخاب کنید و از آن به روش صحیح استفاده کنید.

  • BackupBuddy

پلاگین BackupBuddy مشهورترین پلاگین برتر تهیه نسخه پشتیبان وردپرس است. این پلاگین به شما اجازه می دهد تا به راحتی نسخه های پشتیبان را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه برنامه ریزی و تهیه کنید. این پلاگین همچنین به صورت خودکار نسخه های پشتیبان شما را در دراپ باکس، آمازون، FTP، و سایر سرویس های ابری و همچنین ایمیل خود شما ذخیره می کند.

سرویس ابری خود پلاگین Stash نام دارد که اگر شما از آن استفاده کنید، این قابلیت وجود دارد که نسخه های پشتیبان به صورت لحظه ای و زنده تهیه شود.

بزرگترین مزیت استفاده از BackupBuddy این است که یک سرویس مبتنی بر ثبت نام نیست و در نتیجه پولی را ماهیانه نمی خواهد پرداخت کنید. شما می توانید از این پلاگین بر اساس تعداد سایت هایی که در طرحی که خریداری کردید استفاده کنید. شما همچنین به فروم های برتر پشتیبانی، به روز رسانی های منظم و یک گیگا بایت فضا در سرویس فضای ابری برای ذخیره نسخه های پشتیبان دسترسی دارید.

شما حتی از پلاگین BackupBuddy می توانید برای کپی، انتقال و بازیابی وب سایت ها نیز استفاده کنید.

  • UpdraftPlus

UpdraftsPlus یک پلاگین رایگان وردپرس برای تهیه نسخه پشتیبان است. این پلاگین به شما اجازه می دهد تا از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را در فضای ابری قرار دهید یا این که بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

این پلاگین همانطور که تقاضا محور است، قابل برنامه ریزی نیز هست. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که از چه فایل هایی نسخه پشتیبان تهیه شود. این پلاگین می تواند نسخه های پشتیبان را در دراپ باکس، گوگل درایو، FTP و بسیاری از سرویس های فضای ابری بارگذاری کند.

پلاگین UpdraftPlus همچنین یک نسخه ویژه دارد که افزونه هایی را می توان در آن نصب کرد که می توان با آن ها کار انتقال سایت، جستجو در دیتابیس، کلون کردن سایت، جایگزینی و پشتیبانی چند سایت و چندین کار دیگر را انجام داد. نسخه ویژه این پلاگین نیز اولویت پشتیبانی را برای شما فراهم می کند.

  • BackWPUp

پلاگین BackWPUp یک پلاگین رایگان است که به شما اجازه می دهد تا یک نسخه کامل از وب سایت وردپرس خود تهیه کنید و آن را در فضای ابری مانند دراپ باکس، FTP، آمازون و غیره و یا ایمیل و یا داخل کامپیوتر خود ذخیره کنید.

این پلاگین به شدت برای استفاده آسان است و به شما اجازه می دهد تا نسخه های پشتیبان خودکار را بر اساس دوره های به روز رسانی سایت شما برنامه ریزی و تهیه می کند.

بازیابی یک سایت وردپرس از یک نسخه پشتیبان بسیار ساده است. نسخه پولی BackWPUp ویژگی های خوب و مفیدی در زمینه پشتیبان گیری و ذخیره نسخه پشتیبان در گوگل درایو و غیره دارد.

  • BackUpWordPress

پلاگین BackUpWordPress یک پلاگین تهیه نسخه پشتیبان کامل وردپرس است که از برنامه ریزی خودکار برای تهیه نسخه پشتیبان، استفاده می کند. این پلاگین به شما اجازه می دهد تا از برنامه ریزی های مختلف برای دیتابیس و فایل های خود استفاده کنید. تنها مشکل این پلاگین این است که در نسخه رایگان این پلاگین به شما اجازه نمی دهد تا نسخه های پشتیبان وردپرس را در سرویس های فضای ابری ذخیره کنید.

اگر می خواهید که نسخه های پشتیبان را در دراپ باکس، گوگل درایو، FTP و غیره ذخیره کنید باید نسخه پولی این پلاگین را تهیه کنید. افزونه های مختلفی برای این پلاگین وجود دارد که برای کارهای مختلف وجود دارند و میتوانید هر کدام از آن ها را که نیاز دارید خریداری کنید یا کل افزونه ها را یک جا خریداری کنید.

  • Duplicator

همانطور که اسم این پلاگین مشخص است، پلاگین Duplicator یک پلاگین مشهور وردپرس برای انتقال سایت های وردپرس است. اما این پلاگین گزینه هایی برای تهیه نسخه پشتیبان نیز دارد.

این پلاگین به شما اجازه نمی دهد تا نسخه های پشتیبان را به صورت خودکار و برنامه ریزی شده تهیه کنید که این موضوع باعث می شود که نسبت به پلاگین هایی که پیش از این معرفی شود برای سایت هایی که باید به صورت منظم کنترل شوند، از اقبال کمتری بهره مند شود.

  • WP-DB-Backup

با بیش از چهار صد هزار نصب شدن فعال این پلاگین یکی از مشهورترین پلاگین های تهیه نسخه پشتیبان وردپرس است. تنها مشکل این پلاگین این است که تنها از دیتابیس وردپرس شما نسخه پشتیبان تهیه می کند.

این موضوع به این معناست که شما باید از فایل های رسانه ای خود به صورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر خیلی سایت خود را به روز رسانی نمی کنید و یا از عکس زیاد استفاده نمی کنید، شما می توانید بدون دردسر از این پلاگین استفاده کنید.

پلاگین WP-DB-Backup ساخت نسخه پشتیبان از دیتابیس ها، برنامه ریزی های خودکار تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی دیتابیس را بسیار ساده کرده است. این پلاگین همچنین یک ابزار بسیار کاربردی برای کاربرانی است که به phpMyAdmin برای تهیه دستی نسخه پشتیبان وردپرس دسترسی ندارند.

  • VaultPress

یکی از مشهورترین پلاگین های تهیه نسخه پشتیبان این پلاگین است. پلاگین VaultPress توسط Matt Mullenweg (سازنده وردپرس) و تیمش در شرکت Automattic تاسیس شده است.

این پلاگین اخیرا جزیی از محصول دیگر Automattic به نام JetPack شده است. شما باید یک نوع خاص از طرح های JetPack را بگیرید تا بتوانید از VaultPress استفاده کنید. قیمت طرح های مختلف بسته به نوع ویژگی هایی که ارائه می دهند متفاوت است.

پلاگین VaultPress یک نسخه زنده و در لحظه خودکار پشتیبان گیری با قیمت ۳٫۵ دلار ارائه می دهد. تنظیم VaultPress و بازیابی نسخه های پشتیبان تنها به چند کلیک نیاز دارد. با بعضی از پکیج های این پلاگین می توانید اسکن های امنیتی نیز انجام دهید.

استفاده از VaultPress معایبی نیز دارد. اول این که اگر شما چندین سایت وردپرس داشته باشید هزینه های نگهداری سایت شما بسیار بالا می رود. دوم این که برای استفاده از این پلاگین باید در JetPack ثبت نام کنید و یک حساب WordPress.com بسازید و پلاگین JetPack را در سایت خود نصب کنید.

در پایان باید گفت که در طرح های اولیه فقط در آرشیو های سی روزه نسخه پشتیبان تهیه می شود. اگر می خواهید که آرشیو نسخه پشتیبان نا محدود داشته باشید، باید ماهیانه مبلغ ۲۹ دلار برای هر وب سایت پرداخت کنید که برای تازه واردان مبلغ بسیار گزافی است.

صحبت پایانی

هر پلاگین تهیه نسخه پشتیبان وردپرس معایب و مزایایی دارد. ما خودمان پلاگینی را پیشنهاد می کنیم که استفاده از آن بسیار آسان باشد و نسخه پشتیبان در لحظه ارائه دهد. این کار باعث می شود به جای اینکه به صورت ساعتی یا روزانه از سایت و فایل های شما پشتیبان تهیه شود، این کار به صورت دقیقه ای انجام شود. برای سایت های بزرگ و فعال این موضوع بسیار مفید است چرا که باعث می شود تا از منابع سرورهای خود به خوبی استفاده کنند.

اما اگر شما یک وب سایت کوچک یا متوسط را اداره می کنید و از پرداخت ماهیانه پول متنفر هستید، پلاگین BackupBuddy را به شما پیشنهاد می کنیم. چرا؟ چون این پلاگین فضای ابری مخصوص به خودش را دارد یعنی Stash که باعث می شود تا مبتدیان به سادگی و با چند کلیک نسخه های پشتیبان خود را ذخیره کنند.

هر کدام از این پلاگین ها را که انتخاب کردید؛ لطفا هرگز نسخه های پشتیبان خود را در سروری که وب سایت شما در آن قرار دارد ذخیره نکنید. با این کار شما تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار داده اید. اگر سخت افزار سرور شما از کار بیفتد یا از آن بدتر هک شد، شما دیگر هیچ نسخه پشتیبانی ندارید که بتوانید وب سایت خود را برگردانید.

به همین علت است که ما به شدت توصیه می کنیم تا نسخه های پشتیبان خود را در یک سرویس ذخیره ابری مانند دراپ باکس، آمازون، گوگل درایو و غیره ذخیره کنید.

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *