خانه / سیستمهای مدیریت محتوا / وردپرس / قالب های رایگان و پولی وردپرس (مزایا و معایب)

قالب های رایگان و پولی وردپرس (مزایا و معایب)

اغلب مبتدیان این سوال را در ذهن دارند که چگونه بین قالب های رایگان و پولی وردپرس انتخاب کنند. مزایا و معایب هر کدام چیست؟ اگر شما نیز این سوالات را در ذهن دارید، شما اکنون در جای درستی برای گرفتن پاسخ خود هستید. در این مقاله ما درباره قالب های رایگان وردپرس در برابر قالب های پولی وردپرس و مزایا و معایب هر کدام از آن ها صحبت می کنیم.

 

مزایای قالب های رایگان وردپرس

در ابتدا باید بگوییم منظور ما از قالب های رایگان، قالب هایی است که در فهرست رسمی سایت wordpress.org آورده شده است. ما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که کاربران قالب های رایگانی که در سایر منابع نا مطمئن منتشر شده اند، دانلود و نصب کنند.

رایگان است

مهمترین مزیت این قالب های رایگان این است که برای آن ها نباید هزینه ای پرداخت کرد. این موضوع یکی از موانعی که بر سر راه شروع وبلاگ نویسی هست را از میان بر می دارد.

اما کلمه رایگان باعث می شود بسیاری از مردم محتاط شوند. چرا باید کسی به شما یک قالب رایگان وردپرس بدهد در حالی که بقیه افراد قالب های خود را می فروشند؟ چه چیز عاید او می شود؟

اغلب مردم فکر می کنند قالب های رایگان کیفیت پایینی دارند. در حالی که کاملا بر عکس است.

فرآیند سخت گیرانه بازبینی

قالب های رایگان وردپرس در واقع استانداردهای کیفی بالاتری دارند. تمام قالب ها در فهرست قالب های وردپرس یک فرآیند سخت گیرانه برای بازبینی قالب دارند.

افراد بسیار مستعدی وجود دارند که در تیم های بازبینی قالب ها حضور دارند و این قالب ها را پیش از این که وارد فهرست قالب ها شوند مرور و آزمایش می کنند. شما می توانید با یک جستجوی ساده از نحوه انجام این فرآیند آگاه شوید.

قالب های رایگان وردپرس برای موارد زیر آزمایش می شوند: کدهای استاندارد، برای پشتیبانی از امکانات استاندارد وردپرس، کیفیت HTML و CSS، امنیت، حریم خصوصی و غیره.

همان طور که تصور می کردید، توسعه دهندگان با استعدادی برای ساخت و آزمایش قالب های با کیفیت وردپرس دخیل هستند تا آن را وارد فهرست رسمی قالب ها بکنند.

اما چرا آن ها قالب ها را رایگان عرضه می کنند؟

مزایای زیادی در ارائه و اشتراک رایگان قالب ها وجود دارد. این کار به توسعه دهندگان کمک می کند تا مهارت های خود را بهبود ببخشند چرا که در حین فرایند بازبینی قالب، تیم بازبینی کد های آن ها را بررسی می کنند و توصیه هایی را برای بهبود قالب به آن ها پیشنهاد می دهند.

مزایای دیگر ارائه رایگان قالب ها این است که توسعه دهندگان به عنوان یک توسعه دهنده با مهارت شهرت پیدا می کنند، یک رزومه برای آن ها می شود، می توانند درباره تغییرات در قالب های رایگان خود پیشنهادات پولی دریافت کنند و حتی برای مشتریان قالب های سفارشی بسازند.

خب اگرچه قالب های رایگان واقعا خوب هستند اما معایبی نیز دارند.

معایب قالب های رایگان وردپرس

معایب قالب های رایگان وردپرس می تواند بسیار کلی باشد، به طوری که یک نفر ممکن است آن را عیب و ایراد در نظر بگیرد ولی برای خیلی افراد دیگر همان موضوع عیب و ایراد نباشد.

در این جا چند تا از معایب و ایرادهای رایج استفاده از قالب های رایگان را بر می شماریم:

  • گزینه های پشتیبانی محدود: توسعه دهندگان قالب های رایگان وردپرس در انجمن ها و فروم های وردپرس خدمات پشتیبانی را ارائه می دهند، اما آن ها اجباری در پاسخگویی به مشکلات و ایرادها ندارند.
  • امکانات و ویژگی های محدود: حتی اگر قالب های رایگان بیشتر امکانات و ویژگی های استاندارد وردپرس را پشتیبانی کنند، بسیاری از آن ها امکانات اضافی مانند ساخت دکمه ها، استفاده از کدها، ساخت صفحه های افقی و غیره را پشتیبانی نمی کنند.
  • خیلی منحصر بفرد نیستند: قالب های رایگان توسط بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها استفاده می شوند، بنابراین وب سایت شما طراحی منحصر بفردی نخواهد داشت. همچنین معمولا گزینه های محدودی برای تغییر و شخصی سازی ظاهر قالب های رایگان وجود دارد.
  • تعهدی وجود ندارد: قالب های رایگان بدون هیچ گونه ضمانتی منتشر شده اند، بنابراین اگر چیزی اشتباه شود، شما خودتان باید آن را درست کنید.

اگر شما از یک قالب رایگان استفاده می کنید و این قالب قابلیتی که شما می خواهید را ندارد لطفا در ارزشیابی آن را کم ارزش نکنید. شما پولی برای این قالب پرداخت نکرده اید، این را در نظر بگیرید. به جای این کار اگر شما از توسعه دهنده محترمانه درخواست کنید و یا یک پرداخت داوطلبانه کوچک انجام دهید، توسعه دهنده راغب خواهد بود تا قابلیتی که شما می خواهید را اضافه کند.

مزایای قالب های پولی وردپرس

 

بر خلاف قالب های رایگان، قالب های پولی وردپرس در بسیاری از فروشگاه های قالب های وردپرس در دسترس هستند.

قابلیت ها و گزینه ای شخصی سازی بیشتر

بزرگترین مزیت قالب های پولی این است که شما می توانید گزینه های شخصی سازی بیشتر و قابلیت های بیشتری در اختیار داشته باشید. به علت رقابت فشرده در صنعت قالب سازی پولی، فروشگاه های قالب همواره سعی دارند تا قابلیت های بیشتر با قیمت های کمتری را ارائه دهند.

به عنوان یک مشتری شما قالب هایی دریافت خواهید کرد که شامل گزینه هایی مانند بکش و رها کن، کد نویسی ها، قالب های متعدد و انتخاب رنگ های بی شمار است.

پشتیبانی و به روز رسانی

قالب های پولی وردپرس به روز رسانی های منظمی دارند و از سیستم پشتیبانی بهتری برخوردارند. این موضوع هم به این علت است که فروشگاه های این قالب ها از این قالب ها درآمد کسب می کنند و دوست دارند بهترین امکانات را ارائه دهند و درآمد بیشتری کسب کنند.

منحصر بفردتر هستند

به علت این که برای قالب های پولی باید مبلغی پرداخت شود، آن معمولا کمتر از قالب های رایگان مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر مجدد نیست که شما گزینه های شخصی سازی زیادی دارید و می توانید به میل خود قالب را تغییر دهید.

با ترکیب این دو ویژگی وب سایت شما متفاوت می شود و قالب منحصر بفردی پیدا م یکند.

معایب قالب های پولی وردپرس

تمام قالب های پولی عالی نیستند. در این جا بعضی از رایج ترین معایب و ایراد های قالب های پولی وردپرس را ذکر می کنیم.

  • کد ضعیف: گاهی اوقات شما یک قالب پولی می خرید که ظاهر زیبایی دارد اما استاندارد کدی ضعیفی دارد که باعث می شود با بعضی از افزونه ها نتواند کار کند. این موضوع بیشتر به این علت اتفاق می افتد که این قالب ها توسط تیم های سختگیر بازبینی کنترل نمی شوند.
  • قابلیت های خیلی زیاد: به منظور فروش بیشتر قالب ها، توسعه دهندگان قالب ها می توانند قابلیت های غیر ضروری زیادی را در درون قالب های خود اضافه کنند. شما ممکن است هرگز این قابلیت ها استفاده نکنید، اما این قابلیت ها در وب سایت شما حاضر هستند و وب سایت شما را کند می کنند.
  • ورود به دامین پلاگین ها: گاهی اوقات قالب های وردپرس می تواند وارد دامین های پلاگین ها شوند و قابلیت هایی را ارائه دهند که نباید ارائه دهند. برای مثال ساخت انواع مختلف پست، کدها و بسیاری از قابلیت ها هنگامی که قالب را تغییر می دهید، ناپدید می شوند.

چگونه قالب های پولی پیدا کنیم که به خوبی باشد که ادعا می کند؟

راحت ترین کار پیدا کردن یک قالب پولی خوب و قابل اعتماد از طریق خرید در یک فروشگاه تایید شده و توسعه دهندگان معتبر است.

بدانید چه می خواهید بخرید

به خاطر داشته باشید هنگامی که یک قالب پولی وردپرس را می خرید، شما فروشگاه قالب یا توسعه دهنده را استخدام نمی کنید که آن را برای شما تنظیم کند. شما همچنین یک لیسانس اختصاصی ندارید و توسعه دهنده قالب تضمینی را ارائه نمی دهد.

بسیاری از فروشگاه های خوب قالب به شما این امکان را می دهند تا به مستند سازی ها و فروم های پشتیبانی دسترسی داشته باشید جایی که در آن جا می توانید کمک های بیشتری را در صورت نیاز پیدا کنید. این پشتیبانی های خوب در واقع چیزی است که شما بابت آن پول پرداخت کرده اید.

هر فروشگاه خوب قالب باید یک سیستم خوب پشتیبانی داشته باشد، مستند سازی خوبی داشته باشد و درباره تنظیم قالب کمک های متناسب و خوبی داشته باشد.

من گیج شدم، چگونه انتخاب کنم؟

هنگامی که می خواهید یک قالب وردپرس برای سایت خود انتخاب کنید، شما باید یک سری سوالات از خود بپرسید.

  1. آیا واقعا به قابلیت های زیاد، گزینه های ادمین شخصی قالب، اسلاید سازها و سایر امکانات در وب سایت خود نیاز دارید؟
  2. آیا شما می توانید مشکلاتی که در وردپرس برایتان ایجاد می شود خودتان حل کنید یا نیاز به کمک دارید؟
  3. آیا شما می خواهید یک قالب حرفه ای داشته باشید که خیلی توسط دیگران استفاده نشده باشد یا شما با یک ظاهر ساده کنار می آیید؟

اگر شما تازه وبلاگ نویسی یا وب سایت خود را شروع کرده اید، یک قالب رایگان وردپرس احتمالا برای شما کافی است.

در سمت دیگر اگر شما کسب و کار کوچکی دارید، از قالب های پولی استفاده کنید. این قالب ها به شما قابلیت های شخصی سازی اضافی می دهد و گزینه هایی در اختیارتان قرار می دهد که کارهایی که می خواهید انجام دهید را راحت تر انجام دهید، همچنین خیالتان نیز آسوده است که از پشتیبانی برخوردارید که در هنگام نیازتان در دسترس است.

 

 

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه مهلت نظر دادن در وردپرس را برای بعضی پست ها تغییر دهیم

یکی از راه حل هایی که اغلب اوقات برای کاهش میزان نظرات اسپم پیشنهاد می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *