خانه / اخبار آی تی / فیسبوک پروژه پلتفرم Parse را متوقف کرد

فیسبوک پروژه پلتفرم Parse را متوقف کرد

فیسبوک رسما اعلام کرده است که پلتفرم توسعه Parse‌ را که ۳ سال پیش بدست آورده بود، تا آخر این ماه متوقف خواهد کرد و تمام برنامه هایی که از API این پلتفرم استفاده می کردند غیر فعال خواهد شد. فیسبوک حدود یک سال قبل به توسعه دهندگان هشدار و اطلاع داده بود که این سرویس قرار است که متوقف شود.

این خبر برای توسعه دهندگان کمی عجیب و شوک آور بود. این توسعه دهندگان که بر پایه پلتفرم Parse فعالیت می کردند و از آن برای نمایش نوتیفیکیشن، آنالیز استفاده کرده و برنامه های بک اند خود را با استفاده از آن توسعه می دادند. همچنین Parse به تازگی ابزاری را ایجاد کرده بوده که به watchOS و tvOS اپل این امکان را می داد که ابزار و برنامه های جدیدی را ایجاد کند و همچنین یک ماه قبل هم قول آپدیت هایی را داده بود.

Parse به توسعه دهندگان برنامه هایی که مایل نیستند برنامه های خود را بر روی سیستم جدید بازنویسی کنند اعلام کرده است که آن ها می توانند از راهنمای منتقل کردن برنامه هایشان بر روی سیستم منبع باز Parse‌ که بر روی Heruko اجرا می شود استفاده کنند و یا برنامه های خود را در یک نمونه مستقل MongoDB‌ایجاد کنند.

فیسبوک در پاسخ به علت این تصمیم این گونه می گوید که : این تصمیم برای تمرکز بیش تر بر روی ایجاد محصولات با تاثیر بیشتر و خدمات در زمینه هایی مثل تحلیل، کسب درآمد،کشفیات و احراز هویت می باشد.

فیسبوک چند روز پیش اعلام کرده بود که این سرویس از این به بعد غیر فعال بوده و در آخر ماه هم به طور کامل متوقف خواهد شد :

“در طول روز ما API سرویس Parse را غیر فعال می کنیم. و و قتی که این سرویس غیر فعال شد، شما دیگر قادر به دسترسی به داده ها و یا استخراج آن ها نخواهید بود. و برنامه هایتان نیز به API پلتفرم Parse دسترسی نخوهند داشت. اگر که هنوز در Parse داده ها و اطلاعاتی دارید که برایتان مهم و ضروری می باشد و به آن ها نیاز دارید بهتر است که هر چه سریعتر آن ها را استخراح نمایید. برای انجام این کار می توانید از راهنمایی که سیستم در اختیارتان قرار می دهد استفاده کنید. برای بقیه کارها هم میتوانید از مستندات Parse استفاده نمایید.”

کوین لاکر (Kevin Lacker)، بنیان گذار Parse می گوید که : “ما از جامعه با استعداد توسعه دهندگان Parse بسیار تشکر می کنیم و امیدوار هستیم که این انتقال به ساده ترین نحو ممکن امکان پذیر باشد.”

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *