خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / فیسبوک و گوگل رایج ترین برنامه ها در سال ۲۰۱۶

فیسبوک و گوگل رایج ترین برنامه ها در سال ۲۰۱۶

فیسبوک و گوگل رایج ترین برنامه ها در سال ۲۰۱۶

 

شاید فیسبوک به اندازه اسنپ چت (Snapchat) جالب نباشد، با توجه به گزارش Nielsen که در در مورد سال ۲۰۱۶ است، اما همچنان رایج ترین برنامه در ایالات متحده است.

در سالی که پوکمون (Pokemon) رکوردهای App store را بهم ریخت، رسانه اجتماعی همچنان در گوشی های مردم برتری دارد. فیسبوک رایجترین برنامه آمریکایی ها با ۱۴۶ میلیون کاربر در ماه می باشد. شرکت فیسبوک ویژگی هایی را در سالی که گذشت به این برنامه اضافه کرد، مانند بازی، بازار مختص خودش و تلاش های بسیار زیادی برای آنکه مانند اسنپ چت شود.

شبکه های اجتماعی بزرگ جایگاه اول و دوم را در رتبه بندی Nielsen دارند، به همراه ۱۲۹ میلیون کاربر که از برنامه مسنجر فیسبوک استفاده می کنند. اینستاگرام را که فیسبوک در سال ۲۰۱۲ به مبلغ ۱ بیلیون دلار خریداری کرد، در سال ۲۰۱۶، هشتمین برنامه رایج با متوسط ۷۴ میلیون کاربر، می باشد. تعداد کاربران برنامه های اشتراک گذاری عکس از سال ۲۰۱۵، بیش از یک سوم افزایش پیدا کرده اند.

فیسبوک به عنوان بزرگ ترین شبکه در جهان؛ به طور متوسط ۱٫۸ بیلیون کاربر فعال به طور بین المللی در ماه دارد. اما وقتی فیسبوک توانسته که در صدر جدول باشد، برنامه های آن نیز به طور گسترده ای جدا از تاثیر گوگل نمی باشند.

این موتور جستجوی بسیار بزرگ، ۵ پله در لیست ۱۰ برنامه برتر بالا آمده است، این موتور جستجو، ۵۰۸ میلیون کاربر در سراسر برنامه های رایج خود دارد.

یوتیوب یکی از رایج ترین سایت ها که بزرگترین سهم گوگل بود، دارای ۱۱۳ میلیون کاربر می باشد. ۱۰۵ میلیون کاربر Google Maps را دنبال می کنند. Google Search، Play Store و جیمیل به ترتیب ۱۰۳ میلیون، ۹۹ میلیون و ۸۸ میلیون کاربر دارند.

سیستم عامل اندروید گوگل همچنین از رقیب خود، اپل، در سال ۲۰۱۶، پیشی گرفت، به این صورت که ۵۳ درصد استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند در ایالات متحده، از اندروید استفاده می کنند، در حالیکه ۴۵ درصد از آنها صاحب گوشی های iOS هستند. و تنها ۱ درصد این افراد صاحب BlackBerry می باشند.

در حالیکه فیسبوک و گوگل سعی می کنند تا در سال ۲۰۱۶ در صدر جدول باقی بمانند،  برنامه آمازون نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد ۴۳ درصدی داشته است. این وبسایت بزرگ خرده فروشی در حال حاضر ۶۵ میلیون کاربر دارد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *