خانه / اخبار آی تی / فروش یاهو به شرکت وریزان، و استعفای خانم مریسا مایر

فروش یاهو به شرکت وریزان، و استعفای خانم مریسا مایر

یاهو تائید کرده است که با تکمیل شدن فرایند خرید یاهو توسط ورایزون با مبلغ ۴.۸ میلیارد دلار، ماریسا مایر (Marissa Meyer)، مدیر اجرایی، از عضویت در هیئت‌مدیره این کمپانی برای همیشه خداحافظی کرده و از این شرکت جدا خواهد شد. این اطلاعات برگرفته از سندی ثبت‌شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار است که علاوه بر مشخص کردن تغییر نام کمپانی به Altaba، خروج مریسا مایر از هیئت مدیره‌ی کمپانی را پس از فروش هسته‌ی اصلی فعالیت یاهو اعلام می‌کند. والبته خروج وی از یاهو به این علت است که یا هو به یک هیئت مدیره با تعداد نفرات کمتری نیاز خواهد داشت.

آنچه از معامله ۴٫۸ میلیارد دلاری نصیب ورایزون می‌شود، سیستم ایمیل یاهو، اپلیکیشن های یاهو، وب سایت‌ها و فناوری تبلیغات اینترنتی یاهو است که مدیریت و مالکیت آن را دریافت خواهد کرد و مابقی آن به آلتابا می‌رسد.

مایر، به علاوه تعدادی از بنیانگذاران یاهو با نام‌های دیوید فیلو، ادی هارتنشتاین را، ریچارد هیل، جین شاو و مینارد وب ، وقتی که قرارداد با شرکت وریزون به طور رسمی بسته شد، از یاهو استعفا خواهند داد. استعفای این افراد به خاطر وجود مشکل یا اختلاف میان اعضا نیست، بلکه یاهو به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری به بیشتر از ۵ نفر برای تصمیم‌گیری نیاز ندارد.

لازم به ذکر است که ماریسا مایر  از سال ۲۰۱۲ سکان هدایت این شرکت را بر عهده دارد.

شرکت وریزون در ماه ژولای سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود که با مبلغ ۴.۸ میلیارد دلار، قصد خرید یاهو را دارد. البته فروش یاهو به ورایزن هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، چرا که این کمپانی در ماه‌های گذشته از دو نفوذ هکری به سرور‌های خود پرده برداشت که سران ورایزن را به تجدیدنظر در مورد تصاحب این کمپانی واداشته است. هنوز مشخص نیست که آیا ورایزن در مورد توافق نهایی، پس از مشخص شدن دو حمله‌ی هکری مذاکره می‌کند یا از تصاحب یاهو منصرف می‌شود.

البته گفتنی است که به دنبال هک ۱ میلیارد اکانت یاهو خریدار سعی کرده است قیمت پرداختی را پایین بیاورد و شاید تا آخرین لحظه قیمت معامله تغییر کند.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *