خانه / اخبار آی تی / فراخوان اچ پی برای جمع‌آوری بیش از ۱۰۰ هزار باتری

فراخوان اچ پی برای جمع‌آوری بیش از ۱۰۰ هزار باتری

شرکت اچ پی فراخوانی را برای باتری های لیتیوم یونی لپ تاپ های این شرکت که احتمال آتش گرفتن و یا ایجاد و گسترش خطر و دردسر برای کاربران دارند را اعلام کرده است.  این شرکت در این فراخوان در حدود ۱۰۱ هزار مورد از محصولات خود را برای تعویض درخواست کرده است.

این شرکت قبلا هم در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶حدود  ۴۱ هزار باتری را در آمریکا جمع آوری کرده بود. ولی به تازگی اعلام کرده است که علاوه بر آن باتری ها نقص دیگری را در باتری های دیگری هم یافته است. طبق گفته اچ پی، این باتری ها با گرم شدن بیش از اندازه ممکن است که آتش گرفته و به کاربران صدمه برساند.

گفتنی است باتری های مورد اشاره همراه با لپ تاپ های اچ پی، کامپک، اچ پی پرو بوک، اچ پی انوی، پاویلیون و کامپک پریساریویی بوده که از ماه مارچ ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۶ در سرتاسر جهان فروخته شده اند. همچنین تمامی جایگزین هایی که توسط پشتیبانی شرکت در اختیار کاربران قرار گرفته اند نیز در این لیست قرار می گیزند. اچ پی درخواست کرده تا کاربران باتری دستگاه های خود را برای آن ها ارسال کنند تا به صورت رایگان آن ها را تعویض کنند.

اچ پی گفته است که کاربران باید به سرعت استفاده از این باتری ها را متوقف کرده و باتری ها را تعویض کنند. البته خود لپ تاپ ها مشکلی نداشته و کاربران می توانند با وصل کردن مستقیم لپ تاپ ها به برق، ار آن ها استفاده کنند.

اچ پی یک ابزار ویندوزی را در اختیار کاربران قرار داده است که کاربران از طریق آن بفهمند که آیا باتری آن ها هم تحت تاثیر این نقص می باشد یا نه،‌ و آیا می توانند باتری خود را تعویض کنند یا نه. البته کاربران می توانند به صورت دستی هم شماره سریال لپ تاپ و کد موجود در باتری را در صفحه ای که اچ پی در اختیار کاربرانش قرار داده وارد کنند و ببینند که باتری شان در لیست تعویض قرار دارد یا نه.

در دهه اخیر شاهد شرکت های بزرگی هستیم که به علت نقص و ایراد در باتری های محصولاتشان فراخوان جمع‌آوری داده اند.

شرکت سونی باتری های مستعد آتش سوزی در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ جمع آوری کرد و شرکت توشیبا هم در فوریه سال پیش از مشتریانش درخواست کرده بود که باتری های ۵۴ مدل از محصولاتش را بازگردانند.

چند وقت پیش هم گوشی های گلکسی نوت ۷ شرکت سامسونگ در باتری های خود دچار مشکل شده بودند و سامسونگ این گوشی ها را جمع آوری کرد.

خود اچ پی هم در سال ۲۰۰۵ به خاطر شکایت مشتریانش از داغ شدن بیش اندازه باتری ها ۱۳۵ هزار باتری را جمع آوری کرده و در سال ۲۰۱۱ نیز تعداد ۱۶۲ هزار باتری را جمع آوری کرده بود.

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (The United States Consumer Product Safety Commission – CPSC) در سال ۲۰۱۲ مبلغ ۴۰۵ هزار دلار را برای حل و فصل مشکلات داغ شدن باتری های اچ پی دریافت کرد. این مشکلات در باتری ها در بعضی از موارد به کاربران  مشتریان اچ پی آسیب رسانده بودند.

اگر چه اچ پی ادعای CPSC  را تکذیب کرد و گفت که این مبلغ پرداخت شده دلیل بر گناهکار بودن این شرکت نیست.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *