خانه / اخبار آی تی / شرکت فورد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در Argo AI انجام می‌دهد

شرکت فورد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در Argo AI انجام می‌دهد

شرکت خودروسازی فورد قصد دارد که یک میلیارد دلار در عرض پنج سال آینده در شرکتی به نام Argo AI انجام دهد که یک استارت آپ در زمینه خودروهای بدون راننده می باشد. این سرمایه گذاری با هدف کمک به خودروسازان دیترویتی برای دستیابی به هدف تولید خودروهای خودران و بدون راننده می باشد.

این سرمایه گذاری فورد در Argo AI،‌ که توسط مدیران سابق تیم خودروهای خودران اوبر و گوگل بنیان گذاری شده بود، باعث خواهد شد که فورد تبدیل به بزرگترین سهام دار این شرکت شود. به گفته مارک فیلدز (Mark Fields)، مدیر عامل شرکت خودروسازی فورد، این شرکت قصد دارد که آرگو را خیلی مستقل و در واقع به عنوان زیرشاخه ای از کمپانی فورد اداره کند. یعنی فورد آرگو را به طور کامل خریداری کرده است و تنها سهامدار بزرگ آن است. مهندسان آرگو هم در این شرکت سهام دارند که به جذب نبوغ در آن کمک می کند. این در حالی است که سایر شرکت ها هم در بحبوحه تشدید رقابت برای مهندسان با تجربه تلاش کرده اند قراردادهای مشابهی ببندند.  با چابکی Argo AI و بلوغ فورد، ما مزایای یک استارتاپ تکنولوژی را با تجربه و نظم موجود در فورد ترکیب می‌کنیم. به‌عبارت‌دیگر، فیلدز به بخشی اشاره کرده است که هر یک از طرفین در آن تخصص دارد: الگوریتم‌ها و ساخت اتومبیل.

فورد علاقه‌ای ندارد این سرمایه‌گذاری را یک خرید بنامد اما شرکت Argo AI به‌صورت کامل در بخش رباتیک فورد (با صدها کارمند) مستقر خواهد شد؛ بخشی که در پیتسبرگ، میشیگان و سیلسکون ولی فعالیت می‌کند.

فیلدز در ادامه صحبت هایش عنوان کرد که همکاری دو شرکت باعث تقویت توانایی خودروسازی فورد برای تولید اتومبیل خودران در آینده نزدیک شده و همچنین سبب توسعه فناوری هایی می شود که به دیگر کمپانی ها فروخته خواهد شد و همین عامل منجر به افزایش ارزش سهام فورد می شود.

Bryan Salesky (مهندس سابق گوگل) و Peter Rander (مهندس سابق اوبر) از شرکت Carnegie Mellon، این پروژه را رهبری می‌کنند که در حال حاضر ۲۰۰ کارمند استخدام کرده است. Argo AI به‌عنوان یک استارتاپ نیمه مستقل، هیئت‌مدیره خود را خواهد داشت، می‌تواند به مهندسان رده‌بالای خود حقوق و مزایای بالا بدهد و حق امتیاز هر فناوری را که خلق می‌کند در اختیار خواهد داشت. البته فورد بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت نوپا خواهد بود.

فورد اعلام کرده است که Argo AI در حال حاضر مشغول به توسعه «سیستم راننده مجازی» به عنوان مغز اتومبیل های خودران بوده و شرکت خودروساز نیز روی پلتفرم سخت افزاری، طراحی داخلی و خارجی و مدیریت قوانین رگولاتوری تمرکز خواهد داشت.

فورد سال گذشته نیز مبلغ ۷۵ میلیون دلار برای همکاری با کمپانی Velodyne که در زمینه ساخت سنسورهای پیشرفته لیدار (Lidar) فعالیت دارد، اختصاص داد.
در سال های اخیر به دلیل بالا گرفتن تب اتومبیل های خودران، همکاری های زیادی بین شرکت های تکنولوژی و خودروسازان مختلف شکل گرفته و برندهای مطرح سعی دارند زودتر از رقبا به این فناوری دست پیدا کنند.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *