خانه / اخبار آی تی / ربات ’Chip’ به مشتریان مرکز خرید سیدنی، خوشامدگویی میکند

ربات ’Chip’ به مشتریان مرکز خرید سیدنی، خوشامدگویی میکند

اولین آزمایش Stockland از دستیار انسان‌نمایش : 

Stockland این هفته اولین آزمایش از ربات انسان‌نمایش را در مرکز خرید مریلند واقع در غرب سیدنی، انجام داد.

Chip یک ربات با ۱.۷ متر قد و ۱۰۰ کیلوگرم وزن میباشد که متعلق به Commonwealth Bank بوده و توسط شرکت اسپانیایی PAL Robotics توسعه داده میشود. Chip یک نمایشگر لمسی ۱۲.۱ اینچی، ترکیبی از دوربین‌ها، لیزر، فراصوت، میکروفون و اسپیکرها می‌باشد که بوسیله آن‌ها میتواند چهره‌ها را شناسایی کند، مکالمه داشته باشد، به سؤالات پاسخ دهد،‌ حرکت کند و موضوعات مختلف را کنترل کند.

شرکت Stockland از این ربات برای اهدافی مثل کمک به مشتریان و خریداران برای نمونه‌گیری از غذاها، نشان داندن مسیرها و خوشامدگویی به مشتریان هنگام ورود به مرکز خرید استفاده میکند.

این شرکت در آینده به دنبال برنامه‌های پیچیده‌تری برای ربات Chip مانند کمک به افراد مسن برای حمل اجناسشان به داخل خودروشان میباشد.

مدیر عامل این شرکت میگوید :‌

“مشتریان ما از قبل نیز به داشتن تجربه‌های عجین شده با تکنولوژی، از طریق اتخاذ ابزارها و کانالهای دیجیتالی جدید، تمایل نشان داده‌اند. با استفاده مناسب، توانایی‌ها و ویژگیهای ربات‌ها میتوانند تجربه مورد نظر مشتریان را برآورده سازند.”

Stockland اولین بار همکاری خود را در زمینه Chip با شرکت CBA و چند دانشگاه استرالیایی را در آگوست امسال اعلام کرد و قرار شده است که بر روی کاربردهای بالقوه تکنولوژیکی، مسائل اخلاقی، تجاری و مفاهیم رباتیک اجتماعی (social robotic) کار کنند.

به دانشجویانی از پنج دانشگاه امکان دسترسی به تکنولوژی Chip فراهم شده است تا تا آزمایش‌های خود را انجام داده و تحقیقاتشان را در آزمایشگاه سیدنی CBA جلو ببرند.

طبق گفته Rosmarin ، این شرکت میتواند استفاده از Chip را در بیرون از مراکز خرید و در سراسر حیطه خود از جمله اماکنی مانند پارکهای تجاری،‌ تجهیزات لجستیکی و به طور بالقوه اماکن مسکونی و جوامع بازنشسته گسترش دهد.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *