خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / راهنمای خرید تبلت در سال ۲۰۱۷

راهنمای خرید تبلت در سال ۲۰۱۷

راهنمای خرید تبلت در سال ۲۰۱۷

از تبلت های اولیه اندروید تا hybridهای دو در یک ویندوز پیچیده، خرید تبلت بسیار گیج کننده می باشد. در این جا به شما کمک هایی در این رابطه می کنیم.

 

اگر به دنبال این هستید که PC خود را با چیزی ساده تر و قابل حمل تر عوض کنید، یا فقط یک دستگاهی می خواهید که آن را سریع برای چک کدن ایمیل یا دیدن فیلم بردارید و بروید، در اینجا به تمامی سوالات شما در مورد تبلت جواب می دهیم.

اما اگر به دنبال جوابی سریع و آسان هستید، این چند انتخاب اولیه، پاسخ شما خواهد بود.

Apple iPad Pro

این تبلت اپل رایج ترین بین تبلت ها به حساب می آید، و این به خاطر این دلایل است: اجرای بسیار خوب و درخشانی دارد، App store بسیار بزرگی دارد و اکوسیستم بسیار جالبی داد که از دسترسی به تعداد بسیار زیادی از ابزار، بازی ها و برنامه های فیلم و موزیک، پشتیبانی می کند. پردازشگر آیپد پرو ۹٫۷، انتخاب اول ما، یکی از پرسرعت ترین قطعات موبایلی در دسترس است. این بهترین مدل آیپد برای خریداری می باشد، اگرچه که مدل بزرگتر ۱۲ اینچی نیز به بازار خواهد آمد. اگر می خواهید در هزینه صرفه جویی کنید،  iPad Air 2 همچنان یک انتخاب خوب می باشد.

Google Pixel C

اگر اندروید را ترجیح می دهید، Google Pixel C مختص شما است. این تبلت بسیار سریع با اندازه ۸٫۹ اینچی است که گرافیک درجه یک و بسیار خوبی دارد. اکوسیستم در حال رشد گوگل، مطمئنا اپل را گرفته است، اگر چه که در برنامه های بهینه شده تبلت هنوز هم کمبود هایی وجود دارد. این تبلت همچنین دارای یک صفحه کلید مغناطیسی که قابلیت جدا شدن را دارد، می باشد. این صفحه کلید بسیار محکم به دستگاه متصل شده است، به گونه ای که اگر تبلت را با این صفحه کلید از بالا آویزان کنید، نمی افتد.

Microsoft Surface Pro 4

آیا نیاز به تبلتی دارید که کمی قوی تر باشد؟ Microsoft Surface Pro 4 اساسا یک لپتاپ در قالب یک تبلت می باشد. این تبلت به همراه قلم می باشد، آخرین نسخه پردازشگرهای Intel را دارد و صفحه کلید مقانیسی و باقابلیت جدا شدن، از این تبلت بدون آن که آن را بسیار بزرگ کند، محافظت می کند. توجه داشته باشید این مدل مربوط به اواخر سال ۲۰۱۵ می باشد، بنابراین انتظار می رود، نسخه جدید در سال ۲۰۱۷ ارائه شود.

Amazon Fire

به دنبال یک معامله خوب هستید؟می توانید تبلت ۷ اینچی Amazon Fire را به قیمت فقط ۵۰ دلار خریداری کنید. ویژگی این تبلت دسترسی آسان به آن است که می توان به راحتی از سایت آمازون خریداری کرد. اگر به دنبال آن هستید که کمی آپدیت تر باشد، Amazon Fire HD 8 از ۱۲۰ دلار شروع می شود، و این تبلت صفحه نمایش بزرگتر و شفاف تر و اجرای سریع تری دارد.

 

قبل از خرید تبلت به این مطلب که مربوط به بهترین تبلت ها مراجعه کنید تا پاسخ بسیاری از پرسش های خود را بیابید.

 

  1. بهترین تبلت کدام است؟

در نهایت بهترین تبلتریال تبلتی است که تمام نیازهای شما را بر آورده کند و با بودجه شما نیز سازگار باشد. برای فهمیدن چنین چیزی، باید از خود بپرسید برای چه چیزی می خواهید از این دستگاه استفاده کنید.

آیا به دنبال آن هستید که جایگزینی برای PC خود داشته باشید، یا به دنبال دستگاهی هستید که هنگام سفر با آن فیلم تماشا کنید؟ آیا به طور مداوم نیاز دارید که به اینترنت متصل باشید؟ در مورد HDMI که بخواهید به تلویزیون متصل کنید، چه؟ نیاز به صفحه کلید جدا شونده دارید؟ نیازهای خاصی که به تبلت دارید، به شما کمک می کند تا راحت تر مشخص کنید کدام تبلت برای شما بهترین است.

یکی از موارد مهم که هر فردی باید آن را در نظر بگیرد، ظرفیت ذخیره سازی می باشد. چه فیلم، موزیک، بازی یا کتاب باشد، محتوای تبلت مهم ترین بخش آن می باشد. داشتن فضای ذخیره برای این محتواها بسیار ضروری می باشد. برخی تبلت ها شامل گزینه گسترده کردن فضای ذخیره، مانند میکرو SD کارت، می باشند، که به شما اجازه می دهد ظرفیت ذخیره سازی را بالا ببرید بدون آنکه هزینه ای برای مدل های جدید تر که فضای ذخیره سازی بیشتری دارند، پرداخت کنید.

  1. چرا ارزان ترین تبلت را نخریم؟

هر چیزی که خریداری می کنید، مانند ماشین، کامپیوتر و غیره، به همان اندازه که هزینه می کنید، بهاز ویژگی های آن دستگاه بهره مند می شوید. بهترین تبلت برای شما حداقل ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار هزینه خواهد داشت، البته این مقدار به عنوان مقدار پایه برای بهترین تبلت ها به حساب می آید، این مقدار هزینه ممکن است دو برابر شود، اگر صفحه کلید نیز به آن اضافه شود، یا ظرفیت ذخیره سازی بالاتر رود.  طبعا، هر کسی توانایی خرید بهترین تبلت ها را ندارد. ولی چرا هزینه بسیاری برای خرید تبلت داد، در صورتی که می توان با ۵۰ دلار بهترین تبلت به صورت اولیه را خرید؟ به قیمت ها نگاه کنید، سپس در مورد چیزهایی که از نرم افزار و سخت افزار می خواهید، فکر کنید.

معمولا دلیلی برای قیمت هر تبلت وجود دارد. آمازون تبلت خود را با قیمت پایین ارائه می دهد، چون طراحی استخوانی دارد، در هر ویژگی اضافی کم و کاستی وجود دارد و app store محدودی دارد. و علی رغم این حقیقت که ـیپد پرو، HDMI بومی یا پشتیبان گسترش فضا ذخیره، ندارد، اپل قیمت بالای تبلت خود را از طراحی بسیار خوب، اجرای سریع، پشتیبانی بسیار خوب از برنامه ها، رابط اصلاح شده و اکوسیستم قوی خود دارد.

با توجه به این که برای چه از تبلت مس خواهید استفاده کنید، می توانید قیمت ها را از بالا به پایین لیست کنید و مدلی که قیمت متوسطی دارد ، یا هر مقدار که توانایی پرداخت آن را دارید، را انتخاب کنید. فرقی نمی کند این تبلت برای استفاده در کار یا استفاده معمولی باشد، برای هر کس گزینه های بسیاری وجود خواهد داشت.

  1. بهترین برند کدام است؟

سازنده تبلت خود را عاقلانه انتخاب کنید. کامپیوتر ها کامل نمی باشند، و تبلت ها به طور خاص می توانند حداقل تکامل را داشته باشند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، شما می خخواهید مطمئن شوید، فروشنده ای که از آن خریده اید راه حلی برای شما دارد.

اگر به دنبال خرید تبلت اندرویدی هستید، فروشنده ای را انتخاب کنید که در آپدیت آخرین نسخه اندروید در همان موقع، شهرت دارد. تبلت های گوگل سریع ترین آپدیت ها را دارند، اما ایسوس با تکیه بر خودش معمولا در این مورد سریع می باشد؛ اما بقیه تبلت ها این طور نمی باشند.

  1. چه اندازه ای باید باشد؟

آیا به تبلت برای رفت و آمد ها خود نیاز دارید یا فقط آن را برای بازی کردن می خواهید؟ این سوالات به شما کمک می کند تا متوجه شوید با توجه به نیازی که دارید، چه اندازه تبلت برای شما مناسب است.

۷ تا ۹ اینچ (کوچک)

تبلت هایی با اندازه های ۶ تا ۸ معمولا ارزان تر هستند و قدرت کمتری نسبت به تبلت های بزرگ تر دارد. اگر چه که، تبلت های کوچک تر قابلیت حمل بهتری دارند و به راحتی در کیف های کوچک جای می گیرند و بهتر می توان با آنها مطلب و کتاب خواند. متاسفانه، تعداد و دسترسی به این تبلت ها با وجود phabletها پایین آماده است.

۸٫۹ اینچ و بالاتر (بزرگ)

این دسته ای است که اکثر تبلت ها در این اندازه می باشند. تبلت های بزرگ پردازشگرهای سریع تر دارند، و به خاطر صفحه نمایش بزرگ شان، نمایش بهتری دارند که اصلا قابل مقایسه با تبلت های کوجک نیست. در این تبلت ها بازی بسیار هیجان انگیز، فیلن ها و شو های تلویزیونی فراگیر تر است. اگر چه که خواندن کتاب و مطالب با تبلت ۷ اینچی بسیار بهتر است، اما بازی کردن و دیدن فیلم همیشه با تبلت های بزرگ تر بهتر است.

در این جا مسئله کیفیت صفحه نمایش پیش می آید. صفحه نمایش تبلت مسلما مهم ترین کیفیت آن می باشد. رزولوشن صفحه نمایش و نوع پنل، زاویه دید آن، شفافیت، درخشان بود، طراوت و دقت در رنگ ها را تعیین می کنند. بالاترین رزولوشن صفحه نمایش هر تبلتی ۲۵۶۰*۱۶۰۰ پیکسل است.

وقتی تبلتی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که پنل آن صفحه  in-plane switching (IPS) یا plane-line switching (PLS) باشد. هر چیزی که کم باشد و تفاوت در کیفیت به وضوح مشخص می شود.

  1. کدام یک بهتر هستند: iOS، اندروید یا ویندوز ۱۰؟

بازهم بستگی به نیاز شما دارد.

Apple iOS

به خاطر شروع اپل در اولین آیفون خود، iOS نرم افزار ساخته شده برای دستگاه های اپل می باشد. رشد و نمو iOS به خاطر اکوسیستم عمیق رسانه ای است که بین دستگاه ها اجازه اشتراک را داد. آیپد اپل تنها تبلت با نرم افزار iOS است و، اگر در حال حاضر آیفون دارید، درست احساس کسی که آیپد را دارد را نیز دارید.

اندروید گوگل

در حالیکه iOS در تلاش است که در صدر جدول قرار بگیرد، اندروید گام هایی در اک.سیستم رسانه برداشته است. فیلم، شو های تلویزیونی، مجله ها و بازی ها، به طور خاص، هم در بخش کیفیت و هم دی بخش کمیت به طور قابل ملاحظه ای بهبود پبدا کرده اند. همچنین این OS بسیار قابل تغییر تر از بقیه می باشد.

ویندوز ۱۰ ماکروسافت

آخرین سیستم ماکروسافت بر روی لپتاپ و دسکتاپ ها و همچنین بر روی تبلت ها و hybridها، به خوبی عمل می کند. آهرین OS ویندوز بهترین قسمت های ویندوزهای قدیمی و جدید را جمع کرده است و به طور عملکردی تمرکز بسیاری بر روی صفحه لمسی قرار داده است. متاسفانه، app store کمبودهایی در تعداد و تنوع برنامه های در دسترس در مقایسه با iOS اندروید دارد، اما چون ویندوز می باشد، می توانید هر برنامه ای را از هر جایی بگیرید.

Amazon Fire OS

این نرم افزار فقط بر روی تبلت آمازون اجرا می شود و بر پایه اندروید می باشد. این نرم افزار محتوای دستگاه شما را دسته بندی می کند، و از r-book بیشتر از هر تبلت دیگری پشتیبانی می کند.

  1. آیا نیاز به قلم دارم؟

تمامی تبلت ها صفحه لمسی دارند و از انگشت های خود به عنوان قلم استفاده می کنید. اما اگر تبلتی برای کشیدن نقاشی، اسکیس و .. و نوشتن می خواهید، تبلت هایی وجود دارند که با این قلم طراحی شده اند. هر کدام کمی با یکدیگر متفاوت هستند، به خاطر نو مختلف سخت افزارهای قلم و دسترسی به برنامه ها. Microsoft Surface Pro 4 و Samsung Galaxy Tab S3 بهترین تبلت های با قلم هستند.

منبع

مطلب پیشنهادی

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل

۱۰ نکته برای استفاده از Gboard، صفحه کلید بسیار هوشمند اندرویدی گوگل این نکات به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *