خانه / اخبار آی تی / دولت استرالیا آماده توزیع ۵۰ میلیون دلار کمک مالی به شهرهای هوشمند

دولت استرالیا آماده توزیع ۵۰ میلیون دلار کمک مالی به شهرهای هوشمند

دولت در حال آماده شدن برای صدور اولین دوره کمک‌های مالی چند میلیون دلاری به عنوان بخشی از برنامه‌های تحقیق و توسعه ۵۰ میلیون دلاری،‌ با هدف شروع ایجاد و توسعه شهرهای هوشمند میباشد.

دستیار وزیر، آنگوس تیلور، تصویری از آینده شهری را ارائه داد که در آن چراغهای خیابان مجهز به سنسورهایی هستند که وقتی کسی از زیرشان رد نمیشود، نورشان را کم میکنند و یا حتی شلیک گلوله‌ها را به طور قانونی برای پلیس ضبط و ذخیره میکنند.
وی گفت که :

شهرهای هوشمند بایستی با رویکرد اولویت قرار دادن مردم،‌ به طراحی و تحویل خدمات عمومی با کمک تکنولوژی‌های هوشمند باشند.

این برنامه چهار ساله برای بهبود ”زیست پذیری” شهرهای استرالیایی و حومه‌شان با استفاده از تکنولوژی و داده‌های آزاد و رایگان طراحی شده است.

مطابق با پیش‌نویس چارچوب کمک‌های مالی،دولت به دنبال ایجاد طرح تحول بلند پروازانه میباشد که خدمات محلی دولت را به فراتر از بیزینس‌های معمولی میکشاند.

این چارچوب بیان میکند که پروژه‌هایی که مقیاس پذیر بوده و دارای نتایج ارزشمند باشند، و پتانسیل توسعه از سطح محلی به سطح شهری را داشته باشند، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

برای انجام این کار، طرح‌‌ها باید حداقل شامل یک سازمان محلی دولتی باشند.

دور اول کمک‌های مالی با هدف بدست آوردن موفقیت‌های سریع بوده،‌ و برای پروژه‌های واجد شرایطی که در عرض دو ماه بتوانند شروع شوند و چراغ سبز دریافت بودجه را دریافت کنند، میباشد.

حداقل ده میلیون دلار قزار است که تحویل داده شود.

هر کمک مالی انحصارا در بازه صد هزار دلار و پنج میلیون دلار خواهد بود. اما برای اثبات تعهد به پروژه، از متقاضیان خواسته خواهد شد که حداقل نیمی از بودجه پروژه را از منابع دیگر تأمین کنند.
برنامه‌ها به طور رسمی در نیمه اول ۲۰۱۷ شروع خواهد شد،‌اما در عین حال دپارتمان وزارت برای چارچوب پیشنهادی خود دعوت به ارزیابی مناقصه میکند.

تیلور با توجه به مشاوره کمیته شهر هوشمند،‌ در مورد اینکه کدام پروژه‌ها مورد قبول واقع شوند، حرف آخر را خواهد زد.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *