خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / به زودی صفحه نمایش گوشی ها از الماس ساخته خواهد شد

به زودی صفحه نمایش گوشی ها از الماس ساخته خواهد شد

به زودی صفحه نمایش گوشی ها از الماس ساخته خواهد شد

تکنولوژی جدید صفحه نمایش هایی مقاوم تر نسبت به صفحه نمایش های ساخته شده از شیشه و کریستال یاقوت کبود، ارائه خواهد کرد.

 

اواخر سال ۲۰۱۷، گوشی های هوشمندی می توان خریداری کرد که صفحه نمایش آنها از الماس ساخته شده است.

قبلا شاید در مورد دستگاه هایی که از کریستال یاقوت کبود ساخته شده اند (مانند نسخه ۱۲۸ گیگی HTC’s U Ultra و  Kyocera Brigadier 2014)، شنیده اید.

Adam Khan، مدیر عامل شرکت Akhan Semiconductor، شرکت گسترش دهنده الماس به وسایل الکترونیک، می گوید صفحه نمایش های ساخته شده از الماس، مقاوم تر، سخت تر و تمیزتر از آنهایی که قبلا استفاده می کرده اید، خواهند بود.

قبل از پایان سال ۲۰۱۷ این صفحه نمایش ها ارائه خواهند شد.

Adam Khan نیز افزود بعد از دستیابی به این این صفحه نمایش، تمامی گوشی ها آن را نخواهند داشت. او برای گوشی ها یک شرکت، برای دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت نیز یک شرکت را انتخاب می کند. دلیل این کار تا حدی به خاطر تامین این صفحه نمایش است و تا حدی به خاطر داشتن یک امتیاز ویژه برای سازنده دستگاه.

Ben Stanton می گوید، “تکنولوژی صفحه نمایش، بسیار گسترده است و بسیاری از فروشندگان گوشی های هوشمند به دنبال یک نکته متفاوت به خصوص در سخت افزار این گوشی ها می باشند.”

Akhan Semiconductor برای ۱۰ تا ۳۰ میلیون گوشی هوشمند این صفحه نمایش های ساخته شده از الماس را در نظر گرفته است. برای مقایسه، اپل در ۳ ماه (تا پایان ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۶) ۷۸٫۳ میلیون آیفون فروخته است.

چرا الماس؟

علی رغم پیشرفت در دوام شیشه، اسن صفحه نمایش ها با فشار شکسته می شوند، یا با برخورد کلید یا قطرات دچار خراش می شوند.

الماس یکی از قوی ترین عناصر بر روی زمین می باشد. بنابراین نسبت به شیشه در رده بالاتری قرار می گیرد.

سختی ذاتی کریستال الماس، به ضد آب بودن گوشی و ضد گرد و غبار بودن آن کمک می کند، و در مقابل خرابی های ناشی از آب مقاومت دارند.

اما قدرت و سختی تنها دو ویژگی صفحه نمایش ساخته شده از الماس می باشند. همچنین این صفحه به خنک نگه داشتن دستگاه کمک می کند.

چقدر خنک تر؟ بیش از ۸۰۰ برابر خنک تر در مقایسه با دیگر عناصری که به طور معمول استفاده می شوند. به خاطر همین استفاده از VR و AR بر روی  صورت راحت تر می باشد.

الماس در برابر کریستال یاقوت کبود

الماس اولین اقدام بزرگ برای ساخت دستگاه ها به صورت ویژه نمی باشد. کرستال یاقوت کبود، بسیار شفاف می باشد و هیچ رنگ آبی مانند سنگ تجاری خود ندارد. این کریستال مدت ها در هوافضا، عکاسی و ساعت سازی به دلیل سختی و قدرت آن مورد توجه بوده است.

کریستال یاقوت کبود هنوز هم در صفحه نمایش برخی گوشی ها مانند HTC U Ultra  و در لنز برخی دوربین های کوچک مانند دوربین iPhone 7 و ۷ Plus، استفاده می شود.

اما الماس مزیت بیشتری دارد. الماس شکنندگی کمتری نسبت به کریستال یاقوت کبود دارد و در درجه های بالاتر انعطاف پذیری بیشتری نیز خواهد داشت. وقتی این عنصر در یک لایه نازک و وسیع استفاده می شود، تولید ارزان تری خواهد داشت.

الماس ارزان و فراوان می باشد؟ شاید نه!

الماس همچنان قیمت بالاتری نسبت به دیگر عناصر بالاتر مانند شیشه استاندارد یا عنصر شیمیایی با مقاوت مانند شیشه Gorilla، می باشد. استفاده از کریستال یاقوت کبود نیز مشکل خواهد بود.

هر تکنولوژی جدید در صفحه نمایش، نیاز دارد که بر روی صدها میلیون دستگاه، در فاصله زمانی کمی، اجرا شوند.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *