خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / این ۴ مورد را در مورد ترک پد لمسی در مک بوک، تنظیم کنید، تا استفاده بهتری از آن بکنید

این ۴ مورد را در مورد ترک پد لمسی در مک بوک، تنظیم کنید، تا استفاده بهتری از آن بکنید

این ۴ مورد را در مورد ترک پد لمسی در مک بوک، تنظیم کنید، تا استفاده بهتری از آن بکنید

ترک پد لمسی مک موک در حال حاضر به خوبی عمل کرده است اما می توانید آن را از این بهتر نیز بکنید.

 

به دو دلیل، چند سال پیش لپتاپ خود را به مک بوک تغییر دادم: MacOS (در آن زمان OS X) به نظر بسیار پایدار تر ( کمتر هنگ می کند) و پارنوئید کمتری (اخطارها و آپدیت های کمتری دارد) نسبت به ویندوز دارد، و این که ترک پد لمسی مک بوک واکنش بهتر و تغییر پذیری کمتری نسبت به هر لپتاپ ویندوزی دیگری که امتحان کردم، نشان می دهد.

در طول سال ها، شرکت اپل ویژگی ها و حالت های جدیدی به ترک پد لمسی اضافه کرده است. برای مقدار بودجه ای که من دارم، این بهترین ترک پد لپتاپ در کسب و کار است.

برای انجام برخی تنظیمات بر روی ترک پد لمسی مک بوک خود، System Preferences را باز کنید و بر روی Trackpad کلیک کنید. سپس این ۴ تنظیمات را انجام دهید.

  1. جمع کردن انگشتان برای زوم کردن

من همیشه به طور تصادفی از این حالت استفاده می کنم. سعی می کنم به پایین یک صفحه وبسایت بیایم، اما به جای آن زوم می شود، و دوباره سعی می کنم راهی برای برگشتن این زوم بکنم و صفحه به حالت عادی برگردد. چون از این تنظیمات به صورت تصادفی استفاده کرده بودم و این اتفاق نیز بسیار رخ می داد، اولین کاری که کردن این مورد را غیر فعال نمودم. برای این کار، در تنظیمات ترک پد بر روی کشوی Scroll & Zoom بزنید و تیک Zoom in or out: Pinch with two fingers را بردارید.

  1. با یک بار زدن کلیک شود

در این مورد نیز بیشتر از آن که از عمد از این حالت استفاده کنم، تصادفی بوده است. وقتی انگشت خود را بر روی ترک پد می زنم، نمی خواهم بر روی چیزی کلیک شود. اگر بخواهم کلیک کنم، کلیک می کنم. به کشوی  Point & Click بروید و تیک Tap to click: Tap with one finger را بردارید.

  1. جا به جا شدن بین صفحات

بر روی کشوی  More Gestures، حالت ۳ و ۴ انگشته را پیدا می کنید. من همه این موارد را فعال کردم به غیر از  Swipe between pages: Scroll left or right with two fingers.

می توانید این حالت را از ۲ انگشت به ۳ انگشت تغییر دهید، که باعث می شود کمتر به صورت تصادفی با آن مواجه شوید. من در حال حاضر برای رو به جلو بردن یا عقب بردن صفحات کروم و Safari از دکمه های عقب و جلو استفاده می کنم. اگر این تنظیمات به حالت اول باقی بمانند وقتی در حال سعی برای دیدن دیگر طرف های صفحه ی بزرگی هستید، به صورت تصادفی بین صفحات جا به جا می شوید.

  1. جهت گیری طبیعی اسکرول

MacOS جهت گیرید طبیعی اسکرول را ارائه داده است، اما برای من دقیقا برعکس می باشد. اگر می خواهید این طور نباشد به کشوی  Scroll & Zoom بروید و تیک Scroll direction: Natural را بردارید، در این حالت به نظر من بسیار طبیعی تر می باشد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *