خانه / میزبانی وب / عمومی و پایه / ال جی G6 در برابر G5

ال جی G6 در برابر G5

ال جی G6 در برابر G5

در مقایسه با مدل سال قبل، تمامی تغییرات در G6 بهتر نشده اند.

 

ال جی، گوشی جدید G6 را اخیرا ارائه داده است. اما در مقابل ظاهر براق و جالب G6، این گوشی ویژگی های مفید و کاربردی G5 را ندارد. چگونه G6 در مقابل G5 بهتر عمل خواهد کرد؟

طراحی: مقاومت بیشتر در مقابل آب

G6 یک الگو برای بیشتر طراحی های بدنه شیشه ای و فلزی براق می باشد. از نظر زیبایی شناسی، در مقابل بدنه سنگین G5، گام بزرگی می باشد. از لحاظ ساختاری، با وجود دو پنل شیشه ای در دو طرف آن، کمی شکننده تر می باشد.

به علاوه، صفحه نمایش G5 از Gorilla Glass 4 ساخته شده بود، در حالیکه G6 سومین نسل (که تقریبا ۴ سال پیش آمد) شیشه در جلو و Gorilla Glass 5 در عقب، را دارد. این گوشی در مقابل آب مقاومت بهتری از G5 دارد. درجه IP68 به این معنا است که می توانید G6 را در ارتفاع ۱٫۵ متری آب برای ۳۰ دقیقه غوطه ور کنید.

صفحه نمایش: بزرگتر و شفاف تر

صفحه نمایش G6 کمی کشیده تر می باشد. صفحه نمایش این گوشی ۵٫۷ اینچ می باشد. گوشی G5، صفحه نمایشی به اندازه ۵٫۳ اینچ دارد، در حالی که ابعاد بدنه گوشی به اندازه گوشی G6 می باشد.

رزولوشن و کیفیت تصویر در گوشی G6 تغییر زیادی نکرده است، اما پیکسل های بیشتری در هر اینچ صفحه HDR (564 ppi vs. 554 ppi) وجود دارد، که به این معنا است که صفحه، شفاف تر به همراه رنگ های روشن تر و کانترست بیشتری نسبت به G5 دارد.

دوربین:

G6 نیز مانند G5 و V20 دو دوربین عقبی دارد، اما در مقدار مگا پیکسل هر کدام از این لنزها تغییراتی داده است. در گوشی G6 ، دوربین استاندارد اصلی از ۱۶ مگا پیکسل به ۱۳ مگا پیکسل کاهش پیدا کرد، در حالیکه که لنز (افزایش) میدان دید از ۸ مگا پیکسل به ۱۳ مگا پیکسل ارتقا پیدا کرد. به علاوه، لنز میدان دید، ویژگی تثبیت تصویر را ندارد.

مقدار مگا پیکسل دوربین جلویی از ۸ مگا پیکسل به ۵ مگا پیکسل، کاهش پیدا کرده است، اما مانند دوربین V20، گزینه میدان دید گسترده برای جا دادن تصویر بیشتری در هر عکس، را دارد.

در بطن برنامه دوربین نیز توجه شما به برخی تغییرات جلب می شود. ستون جدید Camera roll در viewfinder و فرمت مربع برای آنکه عکس ها برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی آماده باشند.

نرم افزار: از یک Assistant کمک می گیرد

بیرون از بطن دوربین، متوجه تغییراتی در درون و نرم افزار گوشی می شوید. برنامه از قبل نصب شده ای به نام Square Camera وجود دارد، و اولین گوشی غیر گوگلی است که از Google Assistant استفاده می کند. این گوشی تنظیمات جدید انگشت شماری دارد، یکی از این ها ” Comfort view” است رنگ آبی صفحه را برای دید بهتر در شب گرم تر می کند.

باتری: هرگز تعویض نمی شود

گوشی G6باتری بزرگتری ۳۳۰۰ میلی آمپری نسبت به باتری ۲۸۰۰ میلی آمپری گوشی قبلی دارد. در ایالات متحده این گوشی به صورت بی سیم شارژ می شود.

چیزی که می توان گفت، این است که باتری این گوشی را مسلما تعویض نخواهید کرد.

باتری قابل جدا شدن این گوشی، جمع کردن بهترین ویژگی های گوشی های G5 و V20، باعث شده ایت گوشی در صدر بهترین شرکت ال جی قرار بگیرد.

منبع

مطلب پیشنهادی

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY)

۵ گوشی برتر با صفحه کلید کورتی (QWERTY) صفحات لمسی بسیار خوب هستند، اما اگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *