خانه / اخبار آی تی / اسنپ چت سالانه مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به گوگل پرداخت می‌کند

اسنپ چت سالانه مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به گوگل پرداخت می‌کند

برنامه پیام رسانی چندرسانه ای محبوب اسدپ چت (snapchat) ماه پیش قراردای را با گوگل امضا کرده است که طبق آن بایستی سالانه مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار بابت استفاده از زیرساخت های ابری گوگل، به این غول تکنولوژی پرداخت نماید.

این قرارداد به عنوان بخشی از قرارداد ۳ میلیارد دلاری IPO که توسط شرکت مادر اسنپ چت یعنی اسنپ (Snap) در آمریکا بسته شده بود، فاش شده است.

ماه پیش شرکت اسنپ وارد قراردادی با شرکت گوگل شد تا بتواند سرویس ها و زیرساخت های برنامه پیام رسان محبوب خود را از طریق پلت فرم های ابری گوگل فراهم کند.

این قرارداد به مدت ۵ سال طول خواهد کشید و قرار است که طی این قرارداد، اسنپ سالانه سرویس های ابری به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار از گوگل خریداری نماید. طبق قرارداد IPO، شرکت اسنپ می تواند تا ۱۵ درصد از این رقم سالیانه را به سال بعدی موکول کرده و آن موقع پرداخت نماید.

همچنین طبق این قرارداد، اسنپ می تواند در صورتی که کاهش چشمگیری در درآمد خود داشته باشد، درخواست دهد که حداقل خرید خود از سرویس های ابری را کاهش دهد.

اگر که اسنپ تنواند طبق توافق ۴۰۰ میلیون دلاری، سرویس هایی به این ارزش را خریداری نماید، بایستی مابه التفاوت را پرداخت نماید. درعوض در صورتی که اسنپ سریس ابری به ارزش  این مبلغ را خریداری نماید، از طرف گوگل تخفیفاتی را دریافت خواهد کرد.

این قرارداد هر ساله به طور خودکار در پایان سال تمدید می شود و اگر که یکی از طرفین بخواهد قرارداد را پایان بخشد، با موافقت طرفینآ این قرارداد به پایان می رسد.

اسنپ در حال حاضر هم اکثریت محاسبات خود را با استفاده از  Google App Engine انجام داده و روی آن اجرا می شوند و همچنین یکی از بزرگترین کاربران سرویس های ابری گوگل می باشد.

این قرارداد اسنپ با گوگل می تواند یکی از بزرگترین قراردادهای مالی سال جاری میلادی باشد. اسنپ درحال برنامه ریزی برای لیست کردن سهام خود در بورس اوراق بهادار در ماه مارس می باشد.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *