خانه / اخبار آی تی / اتهام آمریکا به سه تبعه چینی برای هک شرکت‌های حقوقی این کشور

اتهام آمریکا به سه تبعه چینی برای هک شرکت‌های حقوقی این کشور

دادستان آمریکا اعلام کرد که : سه نفر از شهروندان چینی در ایالات متحده به خاطر تبادل اطلاعات شرکت های حقوقی آمریکا، که از طریق هک کردن این شرکت ها به دست  آمده است، متهم اعلام شده اند.

Iat Hong از شهر ماکائو ، Bo Zheng از شهر چانکشا  و Chin Hung از شهر ماکائو، با توجه به ادعانامه ای که در دادگاه فدرال شهر منهتن پر شده بود، به کلاهبرداری و نفوذ و هک شرکتها  و جرایم رایانه ای متهم شدند.

دادستان مربوطه در این مورد اینگونه میگوید که : این افراد با استفاده از ترفندهایی توانستند به تجارت با برخی شرکت ها پرداخته و از این طریق درآمدی میلیونی و البته غیرقانونی کسب نمایند . درآمدی که معادل با ۴ میلیون دلار در کمتر از دو سال می باشد. و البته این شرکت ها خواسته اند که نامشان فاش نشود.

همچنین دادستان در ادامه گفت که :  هنگ ۲۶ ساله، روز یکشنبه در هنگ کنگ دستگیر شد، در حالی که هانگ ۵۰ ساله و ژنگ ۳۰ ساله در بازداشت نیستند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در دعوی مدنی مرتبط، بیان میکند که : این افراد خود را به عنوان شرکت های خدمات فناوری اطلاعات معرفی کرده بودند.

این هک ها میتوانند  هشداری مقامات آمریکایی باشند که شرکت های حقوقی می تواند تبدیل به هدف اصلی هکرها شوند و باید توجه بیشتری دز این زمینه شود.

دادستان ایالات متحده پریت باهارارا، در این باره این چنین گفت که : “این مورد سایبری در رابطه با  اوراق بهادار باید به عنوان یک زنگ خطر برای شرکت های حقوقی در سراسر جهان باشد. این شرکت ها هدف حملات سایبری  و هک شدن هستند و خواهند بود. به این دلیل که این شرکت ها اطلاعات ارزشمندی در خود دارند.

ظاهرا این افراد از اعتبار یکی از کارمندان شرکت استفاده و بدافزاری را در سرورهای شرکت نصب کرده اند که از طریق آن توانسته اند ایمیل های وکلا را هک کرده و به محتوای آن ها دست یابند.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *