خانه / اخبار آی تی / ابراز پشیمانی مایکروسافت از آپدیت اجباری ویندوز ۱۰

ابراز پشیمانی مایکروسافت از آپدیت اجباری ویندوز ۱۰

مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت، اجبار و فشار مایکروسافت را برای مجبور کردن کاربران ویندوز ۱۰ برای آپدیت ویندوز خود، بدترین تصمیم و عملکرد این شرکت در سال ۲۰۱۶ دانسته و از آن احساس پشیمانی می‌کند و در این باره می‌گوید که کمپانی مایکروسافت در سوق دادن کاربران به استفاده از ویندوز ۱۰ رفتار مناسبی نداشته است.

مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت، کریس کاپوسلا، در یک پادکست ویدئویی که برای کاربران ویندوز ساخته شده است، تصدیق می کند که فشار و اجبار آپدیت رایگان ویندوز ۱۰ برای کاربران این سیستم عامل، بدون قرار دادن یک راه آسان و ساده برای لغو این آپدیت در اوایل سال گذشته یعنی ۲۰۱۶ “بیش از حد تهاجمی” بود و مایکروسافت در این زمینه مقداری زیاده روی کرده بود.

وی در پادکست ویدیویی Windows Weekly، این چنین می‌گوید که : 

یکی از اشتباهات مایکروسافت زمانی بود که اعلانی برای کاربران فرستاد و گزینه X قرمزرنگ واقع در اعلان به معنی کنسل کردن نبود. تنها چند ساعت پس از این اقدام، ما با دریافت بازخوردها متوجه شدیم  پا را فراتر گذاشته‌ایم. ما می‌دانیم که می‌خواهیم کاربران با استفاده از ویندوز ۱۰ بتوانند از مزایای امنیت بالای آن بهره‌مند شوند؛ اما پیدا کردن راهی که بیش از حد پافشاری نکنیم، چیزی بود که ما را به چالش کشید؛ ولی برای مدت زیادی از سال ۲۰۱۶ توانستیم به‌درستی این کار را انجام دهیم.

او همچنین به این نکته اشاره کرد که مدتی طول کشید تا آن‌ها با عرضه‌ی آپدیت جدیدی این اقدام را حذف کنند.

آن دو هفته بسیار دردآور بود و دقیقا می‌شد مشاهده کرد که وضعیت چندان خوبی در انتظار ما نخواهد بود.

وی به این نکته هم اشاره کرد که این کار به این شکل نبود که مایکروسافت یک دکمه را فشار دهد و همه ۴۰۰ میلیون دستگاهی که رویشان ویندوز ۱۰ نصب می‌باشد، اپدیت شوند. بلکه این کار در فازها و مراحل مختلفی انجام می‌شد.

این آپدیت اجباری ویندوز ۱۰، به همراه دانلود ماژول‌هایی که در سال ۲۰۱۵ قبل از آپگرید سیستم عامل و بدون اطلاع کاربر دانلود و نصب می شدند، کمی شهرت این شرکت را لکه دار کردند.

منبع

مطلب پیشنهادی

ورایزون به دنبال کاهش قیمت نهایی یاهو می‌باشد

ظاهرا شرکت ارتباطاتی ورایزون (Verizon) که قرار بود یاهو را در آینده‌ ای نزدیک خریداری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *