خانه / متفرقه / آیا تکنولوژی می تواند به بی خانمان های سانفرانسیسکو کمکی کند؟

آیا تکنولوژی می تواند به بی خانمان های سانفرانسیسکو کمکی کند؟

آیا تکنولوژی می­تواند به بی­ خانمان­های سانفرانسیسکو کمکی کند؟

صنعت تکنولوژی منبع تروت زیاد سانفرانسیسکو است. آیا می­تواند به حداقل خوش­ شانسی شهر، نیز کمک کند؟

 

Del Seymour که در خیابان­های ناحیه­ی تندرلوین(Tenderloin) سانفرانسیسکو به مدت ۱۸ سال زندگی کرده­است، برای مواد مخدر بعدی خود زورگیری می­کند. برای سانفرانسیسکو، این همسایگی هم معنی با بی­خانمانی، مواد مخدر و فقر است.

همچنین اینجا خانه ۱۷ شرکت تکنولوژی است_شامل Twitter ، Dolby Laboratories ، Spotify و Zendesk _ که توسط معافیت از مالیات و دیگر انگیزه­ها از سوی شهر، دراین قسمت جذب شده­اند. این باعث شده است که تندرلوین و منطقه میدمارکت(Mid-Market) در همسایگی آن به مطالعه عجیب و در تضادی تبدیل شوند، چون هزاران متخصص جوان تکنولوژی در مناطق فقیر و بی­خانمان در مسیر خود به کار، قدم برمی­دارند.

“من تمامی خواهران و برادران خود را بدون آن که کاری انجام دهند دیدم، کسانی که می­خواند که به سرکار بروند،” این نقل قول از Seymour است، کسی که معنی خیابان­ها را ۸ سال پیش بعد از آنکه “احیای معنوی” زندگی­اش را تغییر داد، دریافت. ” و بعد کلیساهای تکنولوژی را در آنسوی این خیابان دیدم. یک اشتباه در این تصویر وجود دارد.”

صنعت تکنولوژی ثروت زیادی را برا سانفرانسیسکو به ارمغان آورده است. شرکت­های تکنولوژی فضای اداری خود را پر کرده­اند. کارمندان ثروتمند، اجاره­های بالایی از کشور را پرداخت می­کنند و بیش از ۱۰۰دلار برای غذا خوردن بدون چشم برهم زدنی خرج می­کنند. تقریبا به خودی خود، تکنولوژی محلی، فاصله بین داشته­ها و نداشته­ های شهر را بیشتر می­کند. با توجه به آمارهای اخیر، فقط نیویورک بی­خانمان بیشتری به ازای هر ۱۰۰،۰۰۰ شهروند، نسبت به سانفرانسیکو دارد.

برنامه­ هایی مانند Copia(قبلا Feeding Forward)، Waste No Food و Food Cowboy، کسب­­ وکارهایی که  در آنها غذای زیادی باقی می­ماند- مانند رستوران­ها، خواربارفروشی­ها و عمده­فروشان- را با پناهگاه­ها و آشپزخانه­های سوپ نزدیک­تر، همراه می­کنند. بقیه، داوطلبان بدون سود را همراه و تطابق می­دهند یا اسپانسرها را برای گرفتن خیریه مورد علاقه شما هماهنگ می­کنند.

وبسایت­هایی مانند HangUp و Indiegogo’s Generosity اهدایی­ها را به افراد به دلایل انسانیتی، جمع خواهند کرد. و سازمان غیرانتفاعی پروژه ارتباط بی­خانمان، تلفن و بارکد­هایی به مردمی که خدمات می­دهد، ارائه می­کند، که قسمتی از روش نوآورانه برای ارائه خدمات حیاتی می­باشد.

Seymour رویکرد مستقیم­تری را بکار گرفت: او “کلیساهی تکنولوژی” را به منظور ارائه آموزش و منابعی برای کدگذاری تندرولین در نظر گرفت، او ترکیبی از کدگذاری اردوگاه تعلیمات نظامی و خدمات کار مربیگری را سال قبل پیدا کرد.

“اگر دیده نمی­ شوید، حداقل تکنولوژی به شما اجازه شنیده شدن می­دهد.” Kara Zordel

 

چیزهای درست

Cornell Doss  ۴۹ساله، شغلش را که به عنوان گارد امنیتی بوده است، در سال گذشته دقیقا قبل از کریسمس، از دست داده است. بدون چک حقوق ماهیانه، او برخی مواقع از غذای خود می­گذشت تا دختر ۱۲ساله­اش به اندازه کافی بخورد.

در ماه فوریه، او برای دوره مصاحبه ۴هفته­ای، جلسه ۳ ساعته دوبار درهفته،  کدگذاری تندرلیون،  ثبت نام کرد. فکر کردن در مورد این که این شغل جذابی است توسط افرادی در صنعت تکنولوژی، مانند GitHub، LinkedIn، NerdWallet و Dolby، معمولا از دفاترشان، تدریس و اداره می­شود.

Doss همه چیز را از ساختن یک رزومه موثر تا اینکه چگونه خود را در یک مصاحبه نشان دهد(صاف نشستن، ایجاد ارتباط چشمی، دست به سینه نبودن) و سوالاتی که او باید بپرسد، یاد گرفت. او همچنین در مصاحبه­های ساختگی تمرین می­کرد، و حتی مانند مربیان در طول کار روزانه خودشان، تقلید می­کرد.

Doss می­گوید:”آنها واقعی بودند، به طور خاص واقعی، حتی در این نکته که باید برای مصاحبه زود رسید، تکالیف­تان را انجام دهید و درمورد شرکت تحقیق کنید، و چگونه خودتان بازاریابی کنید،” ” من برخی از رموز رزومه را می­دانستم، اما[دیگر چیزها] تماما برای من جدید بودند.”

این یک چیز برای بدست آوردن شغل است- دیگری شایسته بودن برای برخی چیزها که برای زندگی کردن به اندازه یافی پرداخت می­کنند. در سانفرانسیسکو، معمولا به معنای فهمیدن چگونگی برنامه­ریزی می­باشد. این چرایی کدگذاری تندلوین است که کدگذاری رمپ(Ramp) را پیشنهاد داده است، ۵هفته،دوره ۶۰ساعته- دوباره توسط متخصصان از شرکت­های تکنولوژی محلی تدریس شده است- در توسعه وبسایت.

“من این کلاس را رفتم تا مستقل باشم،” Hector Calderon 54 ساله می­گوید، کسی که قبلا۱۱ ماه به همراه دو پسرش در خیابان زندگی کرده است. “مورد دیگری وجود دارد وقتی که شما برای یک شغل بکار گرفته می­شوی، و خوشبختانه پول خوبی بدست می­آوری.”

در سرزمین تکنولوژی…

پروژه ارتباط بی­خانمان­ها به طور تحت اللفظی هر سرویس به یک خانواده کم درآمد یا بی­خانمان که نیاز دارند را کاملا گرد هم می­آورد.۵بار در سال، PHC(پروژه اتصال بی­خانمان­ها) کمک­ها همه در یک روز را در دست دارد، زمانی که بیش از ۱۵۰غیرانتفاعی و نمایندگان شهر زیر یک سقف در حال برگذاری جلسه هستند. این یک مرکز توفق برای کوتاه کردن مو، مراقبت­های پزشکی و دندانپزشکی، تعمیر ویلچیر، عینک و مشاوره استخدام، می­باشد. همچنین رویدادهای روزانه­ای برای خدماتی مانند تست بینایی، گذاشتن دندان مصنوعی و پوشاک، وجود دارند.

PHC به هر فردی بارکدی بر روی دستبندی که به آنها داده شده است، می­دهد، سپس آن کد را هر زمانی که فردی، به طور مثال، میزان ارزش هفتگی برای غذا را برمی­دارد یا برای مراقبت از دندان مراجعه کرده است، اسکن می­کند. این اطلاعات به PHC کمک می­کند تا در راس تقاضا باقی بماند.

هرکسی که در راهروهای PHC راه می­رود یک گوشی تلفن هوشمند ۳G دریافت می­کند که توسط اهداکنندگانی مانند Assurance Wireless،که برنامه کمک به خط زندگی از Virgin Mobile USA است، ارائه شده­اند، یا توسط گوگل، که گوشی­های Nexus را ارائه می­کند.

“نه تنها تکنولوژی برای مردم به منظور یادگیری در مورد خدمات مهم است، بلکه بخش بزرگی از چگونگی ارتباط جامعه می­باشد،” Kara Zordel می­گوید،مدیر اجرایی و موسس PHC. ” شما واقعا تنها هستید اگر تکنولوژی ندارید.”

یکی از اعضا از گوشی تهیه شده توسط PHC برای تماس با مادرش برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته استفاده کرد.این اولین تایید مادرش بود که او همچنان زنده مانده است، Zordel می­گوید.

ابتدا، ارتباط

هیچ کس به طور قطعی از اینکه چه تعداد از افراد در ایالات متحده بی­خانمان هستند، خبر ندارد. بهترین تعدادی که داریم ۵۶۴،۰۰۰ است که براساس یک شب در هر سال در اواخر ماه ژانویه است زمانی که داوطلبان افرادی که در پناهگاه­ها و در خیابان­ها زندگی می­کنند را می­شمارند. دپارتمان توسعه شهری و مسکن ایالات متحده عدد واقعی را ۲میلیون تخمین زده است.

بی­خانمان­های زیادی در سانفرانسیسکو وجود دارد، مردم آنها را فقط به عنوان بخشی از منظره، مانند ده­ها ساختمان که نام­های بزرگ تکنولوژی را به دوش دارند، می­بینند. تکنولوژی موتوری است که ثروت سانفرانسیسکو را جرکت می­دهد؛ اکنون می­تواند به حداقل خوش­شانسی شهر کمک کند.

“اگر شما دیده نمی­شوید، تکنولوژی حداقل به شما اجازه شنیده شدن می­دهد.” Zordel می گوید.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه فونت های وب گوگل را با یک راه درست به قالب های وردپرس اضافه کرد

فونت های گوگل یک منبع فوق العاده و عالی رایگان برای طراحان وب است. در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *